© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Vokietijos teisingumo ministras Heiko Maasas (Heikas Masas) sekmadienį sakė, kad šokiruojanti seksualinio smurto atvejų virtinė per Naujųjų metų šventę Kelne buvo organizuota.

“Tokiai ordai žmonių susitikti ir įvykdyti tokius nusikaltimus – tai turėjo būti kažkaip planuojama”, – sakė jis laikraščiui “Bild am Sonntag”.

“Niekas negali man pasakyti, kad tai nebuvo koordinuota ar suplanuota. Įtariama, kad buvo parinkta konkreti data ir laukta minia”, – sakė jis ir pridūrė, kad jei tai bus patvirtinta, šis reikalas “įgaus naują dimensiją”.

Cituodamas konfidencialias policijos ataskaitas “Bild am Sonntag” rašė, kad kai kurie iš Šiaurės Afrikos kilę žmonės socialiniuose tinkluose siuntinėjo raginimus žmonėms Naujųjų metų išvakarėse susirinkti Kelne.

Jauni vyrai ne tik iš Kelno, bet net iš Prancūzijos ir Belgijos atsiliepė į tą raginimą ir atvyko į šį Vakarų Vokietijos miestą, rašoma straipsnyje.

Kelno policija sakė jau užregistravusi 379 smurto Naujųjų metų išvakarėse atvejus, pradedant grabaliojimu bei vagystėmis ir baigiant dviem išžaginimais. Dauguma įtariamųjų yra prieglobsčio prašytojai ir nelegalūs migrantai iš Šiaurės Afrikos.

Rekomenduojame

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: