(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

2009 m. rugsėjo 16 d. AB banko SNORAS grupė baigė sandorį, kurio metu iš AB „Invalda“ savo lėšomis įsigijo 100 proc. AB „Finasta įmonių finansai”, valdančios AB banką „Finasta“, akcijų, taip pat 100 proc. įmonių AB FMĮ „Finasta“, UAB „Invalda turto valdymas“ ir IPAS „Invalda Asset Management Latvia“ akcijų. Sandorio vertė 45,75 mln. Lt (13,25 EUR).

Įgyvendinus šį sandorį banko SNORAS grupės turtas Lietuvoje viršys 8 mlrd. Lt. Mažmeninėje bankininkystėje pirmaujanti banko SNORAS grupė ženkliai sustiprins savo pozicijas investicinės bankininkystės bei turto valdymo srityse. „Finasta“ grupės pagrindu banko SNORAS grupė planuoja formuoti stipriausią investicinių paslaugų padalinį regione, vykdysiantį veiklą tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų.

„Įgyvendinus šį sandorį banko SNORAS grupė žengia į naują etapą. „Finasta“ yra puikus investicinis bankas, o „Finastos“ grupės įmonių darbuotojų kvalifikacija investicinės bankininkystės ir turto valdymo srityje yra itin aukšta. „Finastos“ grupės įmonių įsiliejimas į banko SNORAS grupę bus naudingas tiek esamiems banko SNORAS, tiek „Finastos“ klientams.“ – sako AB banko SNORAS Prezidentas Raimondas Baranauskas. – „Netrukus „Finastos“ grupės produktus pasiūlysime plačiausiame mažmeniniame banko SNORAS tinkle, o „Finasta“ savo klientams galės pasiūlyti banko SNORAS produktus.“

Esami banko SNORAS grupės klientai galės investuoti į 16 investicinių ir 8 pensijų fondus. Banko SNORAS grupės valdomų investicinių fondų vertė išaugs trylika kartų ir viršys 190 mln. Lt.

Banko SNORAS grupė investicinėje bankininkystėje įgis tokias pačias tvirtas pozicijas kaip ir mažmeninėje bankininkystėje – banko SNORAS grupei priklausys beveik penktadalis Lietuvos investicinių fondų rinkos, 3,3 proc. antrosios pakopos pensijų fondų rinkos ir 7,1 proc. trečiosios pakopos pensijų fondų rinkos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: