Tarptautinis Kauno kino festivalis šiais metais priims rekordinį skaičių svečių ir pakvies į renginius, vyksiančius visame mieste. Organizatoriai žada, kad spalį Kaunas taps tikra kino sostine.
„Festivalyje savo filmus pristatys ne tik legendinis vengrų režisierius Béla Tarras, besisvečiuosiantis Kaune spalio 8 – 11 dienomis. Jaunosios kartos režisierius iš Italijos Pietro Marcello, su kurio kūryba festivalio žiūrovai jau pažįstami, pristatys naujausią savo filmą „Vilko nasrai“, kuris buvo apdovanotas Berlyno kino festivalyje. Suomių režisierė Saara Cantell pristatys jautrią dramą „Širdies dūžiai“, išskirtą Vokietijos Liubeko ir Portugalijos „Festroia“ kino festivaliuose,“ – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Išskirtiniai Lietuvos režisieriai taip pat pagerbs festivalį savo dalyvavimu. Eksperimentinės dokumentikos autorius Deimantas Narkevičius pristatys savo kūrybos retrospektyvą. Dokumentininkai Julija ir Rimantas Gruodžiai susitiks su festivalyje pristatomo jų režisuoto geriausio šių metų lietuviško dokumentinio filmo „Upė“ žiūrovais.

Šarūnas Bartas spalio 1 dieną pristatys atidarymo filmą „Eurazijos aborigenas“, išrinktą geriausiu šių metų Lietuvos filmu. „Dėsninga, kad „Eurazijos aborigenas“ Lietuvos žiūrovams pristatomas Kaune, – sakė filmo prodiuserė Jurga Dikčiuvienė. – Šarūnas Bartas savo kino karjerą pradėjo nuo šio miesto. Kauno „Bangos“ kino studijos vadovu jis tapo būdamas 19 metų, čia darė pirmuosius kino bandymus.“
Festivalyje lankysis garsus kino kritikas, Maskvos kino festivalio programos sudarytojas Kirilas Razlogovas, kuris kalbės apie kino kritikos reikšmę ir tuo, kaip viliasi organizatoriai, paskatins giliau suprasti ir pamilti kino meną.
Kaune taip pat lankysis ir vieno filmo herojus. Tai – Danielis Chanoch iš Izraelio, pristatysiantis dokumentinį filmą „Pica Aušvice“, kuriame fiksuojama jo paties kelionė į skaudžią praeitį – nacių koncentracijos stovyklas, kurių D. Chanoch vaikystėje išgyveno net penkias. D. Chanoch gimė ir iki aštuonerių metų augo Kaune, todėl šis vizitas tiek jam, tiek miesto bendruomenei ypatingas.

Nedaug kam žinomas faktas, kad 1984-aisiais sukurtas garsus sovietinis Aleksandro Zaharovo filmas „Nematomas žmogus“ buvo filmuojamas Lietuvoje, o daugelis svarbiausių jo scenų – Kauno senamiestyje. Kartu su lietuviu aktoriumi Romualdu Ramanausku, filme vaidinusių vieną pagrindinių vaidmenų, šis faktas bus pagerbtas specialiu performansu „Monumentas nematomam žmogui“ Kauno Santakoje.
„Džiaugiuosi, kad pagreitį įgavęs Tarptautinis Kauno kino festivalis atranda naujas miesto erdves ir lietuvišką kiną, – sakė Kauno miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas. – Šis renginys jau po antrųjų rengimo metų tapo reprezentaciniu miesto renginiu. Tikiu, kad jauna veržli organizatorių komanda pasieks, kad Kauno kino festivalis žingsnis po žingsnio prilygtų ne tik geriausiems Lietuvos, bet ir Europos kino festivaliams.“

Kino teatras kaip kino namai, sinefilų susibūrimo ir bendravimo vietos yra tema, neatsiejama nuo Kauno kino festivalio. Spalio 4 dieną į diskusiją apie tai, ką kino teatras reiškia visuomenei, ekonomikai, architektūrai įsijungs filosofai Gintautas Mažeikis, Viktoras Bachmetjevas, architektė Julija Rėklaitė ir seniausio Didžiosios Britanijos kino teatro „Duke of York“ atstovas Jonas Barrenechea.

Kino žmones sudomins reikšmingas JAV kino pramonės atstovės, Filadelfijos kino biuro generalinės direktorės Sharon Pinkenson vizitas, kurio metu ji ne tik pristatys JAV režisierės Tanyos Hamilton filmą „Nakties pavojai“, bet ir aptars galimas bendradarbiavimo galimybes su Lietuvos atstovais. JAV ambasados Lietuvoje, su kuria bendradarbiaujant organizuojamas Sh. Pinkenson vizitas, atstovas Daniel Spokojny sakė: „JAV ambasada nori net tik pristatyti kino meno kūrinius, bet ir padėti Lietuvos kino industrijai įgauti pagreitį, atkreipti dėmesį į ekonominį aspektą.“

Ketvirtasis Tarptautinis Kauno kino festivalis vyks spalio 1 – 17 dienomis Kaune ir Vilniuje, kino teatruose „Forum Cinemas“, „Pasaka“ ir „Skalvija“. Visa festivalio programa bus paskelbta jau šią savaitę. Daugiau informacijos apie festivalį galima rasti čia.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: