(c) LFF archyvo nuotr.

Penktadienį startuojančiame Lietuvos salės futbolo A lygos čempionate šį sezoną padidėjo rungtynių skaičius ir dar labiau išaugo intriga, o antrajame futbolo divizione laukiama daugiau komandų.

Aiškių favoritų ir autsaiderių nėra

Paraiškas A lygos čempionatui padavė Vilniaus „Penalty.lt” (buvęs „Aktas“), „Bekento”, Kauno „Nautaros” ir „Viči”, Kazlų Rūdos „SC-STIHL” ir Klaipėdos „Nautica” komandos.

Anot Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) vadybininko Nikolajaus Biriukovo, pirmenybėse neturėtų būti akivaizdžių autsaiderių ir dėl to pirmenybės žada būti tikrai intriguojančios.

„Savo pozicijų tikrai nežada užleisti Kauno „Nautara“, kurios sudėtis praktiškai nepasikeitė, tačiau ambicingai nusiteikusios ir aukštus tikslus kelia Kazlų Rūdos ir Kauno „Viči“ ekipos. Vilniaus klubai visada nėra lengvai įveikiami, o Klaipėdos komanda yra susižaidusi. Visos komandos apylygės, todėl rezultatai gali priklausyti nuo sportinės formos konkrečią dieną, o kova dėl prizinių vietų bus tikrai atkakli“, – teigė LSFA vadybininkas.

Šiemet A lygos čempionatas vyks trimis ratais, tad kiekviena ekipa sužais vieneriomis rungtynėmis daugiau. Trečiojo rato tvarkaraštis bus sudarytas pagal pirmuosiuose dvejuose ratuose užimtas vietas. Čempionato pirmas turas prasideda šiandien, o pabaiga numatyta kovo 5-6 dienomis.

Paraiškose – žinomos pavardės

Pirmą kartą Lietuvos salės futbolo čempionato istorijoje ruošiasi rungtyniauti legionierius iš Brazilijos – Vilniaus „Bekento“ komandoje yra Gleysonas Barbosa, kuris prieš kelerius metus yra atstovavęs FC „Vilniui“ ir nuo to laiko apsistojo mūsų šalyje.

Salės futbolo A lygos ekipos tradiciškai savo gretas stiprina ir žaidėjais, kurie jau baigė ar ruošiasi baigti didžiojo futbolo sezoną, arba buvusiais profesionalais.

„Bekentas“ savo komandoje turės rezultatyviausią LFF I lygos žaidėją Arsenijų Buinickį, „SC-STIHL“ atstovaus buvęs Lietuvos rinktinės saugas Darius Maciulevičius bei keli žaidėjai iš Tauragės „Tauro“, „Nautarai“ ir toliau padės Lietuvos rinktinėje rungtyniavę Audrius Kšanavičius, Virmantas Lemežis.

„Nautica“ komandoje žais treneris Marius Poškus, arbitras Edmundas Gaigalas, Kauno „Viči“ pasikvietė Eimantą Valaitį iš Marijampolės „Sūduvos“ ir Estijoje šiemet žaidusį Vitalį Stankevičių. „Penalty.lt“ ekipa, kuri iki šiol vadinosi „Aktu“, turės praeityje „Žalgiriui“ atstovavusį Dainių Saulėną.

I lygoje dalyvių daugėja, II lygos sudėtis keičiasi

LSFA I lygos dalyvių skaičius šį sezoną turėtų padidėti keturiomis komandomis – nuo 6-ių iki 10-ies.

Pirmenybėse šiemet nebus praėjusių metų nugalėtojų Kauno „Nautaros senjorų“, o turnyro naujokai – Ignalinos, Širvintos atstovai Vilniaus „Geležinis Vilkas“ ir Utenos „Auto1-logistics“. „Širvintos ekipa kadaise žaidė ir aukščiausioje lygoje, o į salės futbolą grįžta po kelių metų pertraukos. „Geležinis Vilkas“ salės futbole rungtyniaus pirmą kartą, o naujas Utenos klubas pratęs ankstesnes „Utenio“ tradicijas“, – sakė N.Biriukovas.

LSFA II lygoje dvejose grupėse ir toliau rungtyniaus 16 komandų, tačiau anot N.Biriukovo, keitėsi dalis ekipų – išėjo silpnesnės komandos ir jas pakeitė naujos.

Naujokai – iš užsieniečių sudarytas „Internacionalas“, Šalčininkėlių „Visinčia“, Elektrėnai, Vilniaus ekipos „Žalgiris-Griunvaldas“, Vilniaus kolegija, Vilniaus TEC ir Vilniaus „Rings“. Pastaroji ekipa tikisi savo gretose matyti Vaidą ir Raimondą Žutautus.

I lygos sezoną numatoma pradėti lapkričio 22 dieną, II lygos – lapkričio 15-ąją. Varžybos vyks dviem ratais, tačiau II lygoje po jų dar bus žaidžiamos atkrintamosios rungtynes, kurių metu paaiškės nugalėtojas. Pernai juo tapo Vilniaus „Spartakas“.

LFF informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: