(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Šiandien, visoje Lietuvoje startuoja tradicija tampantis Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,Tai aš“. Iki sekmadienio vyksiančio festivalio metu lauks ne tik daugybė dainuojamosios poezijos koncertų, bet ir Vytauto Kernagio gitaros verto bardo rinkimai.

Sekmadienį įvyksiančio baigiamojo koncerto metu labiausiai nusipelniusiam festivalio dalyviui bus įteikta gitara, kurią puoš šviesaus atminimo Vytauto Kernagio vardas. Būtent Vytautas Kernagis yra vienas iš lietuviškos dainuojamosios poezijos pradininkų, todėl šis prizas įprasmina maestro įnašą dainuojamosios poezijos žanrui ir yra ypatingas paskatinimas perspektyviems bei talentingiems dainuojamosios poezijos atlikėjams.

Idėja įsteigti Vytauto Kernagio vardo gitaros prizą gimė Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) Tarybai, kurios nariu ilgus metus buvo ir šviesaus atminimo Vytautas Kernagis. Kandidatus šiam prizui gauti gali siūlyti visi asmenys, taip pat valstybės ir visuomeninės organizacijos bei institucijos. Kandidatūras svarstys festivalio organizatoriai ir teiks prizo steigėjos, asociacijos AGATA, Tarybai. Prizas bus teikiamas Lietuvos bardui už autentišką profesionalumą, geriausią pastarųjų 1-erių metų poezijos vertimą į muzikos kalbą arba visą kūrybinį indėlį į dainuojamąją poeziją. Renkant gitaros vertą bardą, bus atsižvelgiama į V. Kernagio kūrybinio palikimo populiarinimą per praėjusius vienerius metus.

Kaip ir septintus metus vykstantis festivalis, taip ir Vytauto Kernagio gitaros verto bardo rinkimai turėtų tapti ilgalaike tradicija. Pernai buvo įteikta pirmoji Vytauto Kernagio vardo gitara, kuri atiteko dainuojamosios poezijos atlikėjui Domantui Razauskui. Vytauto Kernagio vardo prizas įsteigtas vykdant asociacijos AGATA visuomenės švietimo programą, kurią 2006 metais patvirtino į asociaciją susibūrę atlikėjai ir fonogramų gamintojai. Dar būdamas AGATA Tarybos nariu V. Kernagis pats aktyviai prisidėjo prie visuomenės švietimo programos ir buvo vieno iš pirmųjų šios programos projektų autorius. Būtent maestro Vytauto Kernagio iniciatyva 2007 metais Kaune, ties buvusiu “Metropolio” restoranu, buvo pastatytas paminklas Lietuvos estrados pradininkui Danieliui Dolskiui.

Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA) – tai kolektyvinio administravimo asociacija, įgyvendinanti Lietuvos ir užsienio atlikėjų bei fonogramų gamintojų teises Lietuvoje. AGATA visuomenės švietimo programos lėšomis siekiama šviesti visuomenę intelektinės nuosavybės srityje bei remti ir puoselėti Lietuvos muzikinę kultūrą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: