(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) džiaugiasi pasiektu susitarimu su LR Švietimo ir mokslo ministerija dėl ne didesnės nei 15 litų sumos už Lietuvos studento pažymėjimą (LSP), tačiau atkreipia dėmesį, jog LSP kaina sumažėjo tik LSAS laimėto ginčo su Valstybine mokesčių inspekcija dėl Pridėtinės vertės mokesčio netaikymo LSP sąskaita, o esminių LSP projekto pertvarkų, galinčių maksimaliai sumažinti LSP kainą, nebuvo imtasi. LSAS pasiektą susitarimą vertina kaip dalinį problemos sprendimą, kuriam iki skaidrumo trūksta esminės LSP sistemos pertvarkos – studentų atstovybių veiklos finansavimo naštos perkėlimo iš LSP kainos dalies.

„Sveikiname Švietimo ir mokslo ministeriją, kuri įtvirtino LSAS pasiektą teisinę pergalę Mokestinių ginčų komisijoje ir nuo kitų mokslo metų sutiko nustatyti pridėtinės vertės mokesčio suma sumažintas studento pažymėjimo išdavimo ir pratęsimo kainų lubas. Jeigu gamybos ir personalizavimo kaina išliks praėjusių metų lygyje, tai kaina atitinkamai už LSAS gaminamų pažymėjimų išdavimą ir pratęsimą turėtų siekti 14 ir 11 litų.“ – sakė LSAS prezidentas Arūnas Mark. – „Laikydamiesi jau ne kartą išsakytos nuostatos, jog LSP lėšos neturi būti naudojamos studentų atstovavimui finansuoti, ateinančiais metais LSAS siūlys pagal ŠMM patvirtintą tvarką minimalią LSP išdavimo ir pratęsimo kainą.“

Tuo pat metu LSAS atkreipia dėmesį, jog Švietimo ir mokslo ministerija kuo skubiau turi imtis esminės LSP sistemos pertvarkos ir, remdamasi pažangių Vakarų Europos šalių patirtimi, studentų atstovybių veiklos finansavimo naštą perkelti iš LSP kainos dalies. Taip LSP išdavimo ir pratęsimo kaina galėtų mažėti atitinkamai iki 10 ir 5 litų, o studentų atstovybės lėšas gautų tiesiogiai iš savo aukštųjų mokyklų.

Artimiausiu metu LSAS savo interneto svetainėje paskelbs detalius skaičiavimus pagal naująjį LSP finansavimo tvarkos aprašą, detalizuos gamybos ir kitas su LSP kaina susijusias išlaidas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: