Studentų krepšinio lygos rungtynėse suklupo VDU krepšininkai

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) 14-ojo sezono II turo rungtynėse suklupo daugkartiniai šalies čempionai – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai.

Jie rungtynėse išvykoje 77:83 (22:16, 16:17, 11:26, 28:24) nusileido Šiaulių universiteto (ŠU) atstovams.

VDU krepšininkai po dviejų ketvirčių pirmavo 38:33, tačiau po didžiosios pertraukos iniciatyvą perėmė ŠU studentai ir, trečiąjį kėlinį sužaidę 26:11, susikrovė dviženklę taškų persvarą – 59:49.

Iki rungtynių pabaigos likus 20 sekundžių VDU buvo priartėję iki 2 taškų – 77:79, tačiau šiauliečiai taip pat nesutriko – Žilvinas Petraitis šaltakraujiškai sumetė du baudos metimus, o vėliau dar surengė vieną rezultatyvią ataką – 83:77.

Prie ŠU ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo Julius Jucikas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių, 16 taškų pridėjo Edvinas Vaupšas, 14 – Žilvinas Petraitis, 12 – Edvinas Grikštas.

VDU gretose išsiskyrė Aurimas Karbauskas, pelnęs 16 taškų, Adomas Drungilas pridėjo 15 taškų ir atkovojo 8 kamuolius, 14 taškų surinko Edgaras Ulanovas, 12 – Deividas Girdvila, 10 – Marius Valukonis (atkovojo 12 kamuolių).

Šiauliečiai suklydo 13, o VDU krepšininkai – 20 kartų. Tačiau VDU krepšininkai atkovojo net 46, o ŠU – 30 kamuolių. Taigi, VDU krepšininkai turėjo 16 progų pataisyti savo metimus, tačiau ir tai nepadėjo iškovoti pergalės.

„Jau prieš rungtynes buvo neramu, kadangi šįkart negalėjo žaisti keturi mūsų ekipos įžaidėjai, tad teko verstis vienu: Linu Krivicku. Apskritai rungtynes pradėjome šiek tiek apsnūdę, suteikėme varžovams viltį ir jie tuo pasinaudojo. Nieko nepadarysi, čempionatas tik prasideda. Nesmagi kelionė iš Šiaulių namo, bet tokia realybė“, – sakė VDU ekipos treneris Arūnas Juknevičius.

Debiutantai įveikė vicečempionus

Po kelerių metų pertraukos į pirmąją vaikinų grupę sugrįžę Vilniaus universiteto (VU) krepšininkai savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 99:86 (33:13, 18:21, 21:22, 27:30) palaužė praėjusio sezono LSKL vicečempionus Kauno technologijos universiteto (KTU) žaidėjus.

Debiutantai nuo pat dvikovos pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau per pirmąjį kėlinį pasiuntė varžovus į nokdauną – per pirmąsias dešimt minučių susikrovė net 20 taškų persvarą – 33:13. Po šio smūgio KTU krepšininkai vėliau kiek atsigavo, tačiau pakreipti įvykių savo naudai ir persverti rezultato jau nebepavyko.

„Labai norėjome gerai pasirodyti, laimėti, stengėmės iš paskutiniųjų ir mums tai pavyko. Kai atiduoti visą širdį ir aukojies dėl kiekvieno taškelio, tuomet sėkmė tiesiog negali nusigręžti. Labai džiaugiamės šia pergale. Po pirmojo turo pralaimėjimo išvykoje VDU krepšininkams, norėjome reabilituotis namuose. Tai pavyko. Mūsų kovinė dvasia nebuvo sužlugdyta. Tai įrodėme šiandien“, – neslėpdamas geros nuotaikos ir pasitenkinimo situaciją komentavo VU strategas Rimantas Kaminskas.

VU komandą į pergalę vedė Paulius Macijauskas, surinkęs 22 taškus, 19 pridėjo Karolis Brusokas, po 13 – Edgaras Margevičius ir Andrejus Gorskovas, 11 – Arnas Butkevičius.

KTU gretose išsiskyrė Matas Sapiega, pelnęs 16 taškų, Edgaras Stanionis pridėjo 17, Renaldas Simanavičius – 14, Matas Lisajevičius – 11 taškų.

KU išbarstė 21 tašką

Beveik visą rungtynių laiką pirmavę ir vienu metu turėję net 21 taško pranašumą Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai sugebėjo jį išbarstyti bei pralaimėti rungtynes Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) studentams.

Rungtynes kauniečiai namuose laimėjo rezultatu84:81 (11:24, 24:25, 22:16, 27:16).

„Antroje rungtynių pusėje neapsigynėme vienas prieš vieną. Pastebėjau, kad mūsų komandos bėdos pasireiškia tuomet, kai pavargstame: pasipila žioplos klaidos. Neturime lyderio, kuris svarbiausiu metu imtųsi iniciatyvos. Kai nesiseka, visi pasimeta ir krentame į duobę. Tokia situacija kartojasi jau ne pirmą kartą“, – pabrėžė KU treneris Dainius Miliūnas.

LKKA strategas Edas Nickus džiaugėsi sėkminga rungtynių pabaiga ir antroje rungtynių pusėje krepšininkų darbų gynyboje.
„Rungtynių pradžioje iš savo komandos žaidėjų jutau pasyvumą, tačiau po pertraukos pavyko juos pažadinti ir nuteikti kovai. Būtent nusiteikimas antroje rungtynių pusėje ir lėmė pergalę“, – sakė Nickus.

LKKA komandos lyderiu tapo Šarūnas Vingelis, surinkęs 19 taškų, Henrikas Vorotnikovas pelnė 17, Raimondas Matutis – 16, Paulius Beliavičius – 15.

KU gretose išsiskyrė Julius Kazakauskas – 21 tšk., Tadas Maželis – 16, Haroldas Venskus – 13, Modestas Kumpys – 11 tšk.

MRU po nervų karo nugalėjo VGTU

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai namuose po itin atkaklios kovos vos vieno taško skirtumu -66:67 (21:20, 15:17, 18:15, 12:15) nusileido Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentams. Nervų karas virė iki pat dvikovos pabaigos, tačiau šįkart sėkmė šypsojosi MRU žaidėjams.

MRU treneris Vytas Poteliūnas pasidžiaugė, kad svarbų tritaškį metimą rungtynių pabaigoje pataikė Arvydas Gydra, išvedęs savo komandą į priekį vienu tašku – 67:66.

Tiesa, dar VGTU spėjo suregzti dvi atakas, o MRU – vieną, tačiau abejų komandų žaidėjai nepelnė taškų.

„Tai buvo gynybinio krepšinio rungtynės. Įtampa tvyrojo iki paskutinės sekundės. Tokios rungtynės – tikra beprotybė treneriams ir žaidėjams, tačiau žiūrovams buvo į ką pažiūrėti.

Rungtynės sukėlė daug emocijų“, – teigė nugalėtojų treneris Potelūnas. Anot VGTU stratego Gintaro Šerkšno, jo ekipos žaidėjams pritrūko patirties.

„Šaunuoliai, stengėsi, kovėsi, nepaisydami, kad varžovų gretose daugiau geresnių žaidėjų“, – kalbėjo Šerkšnas.

VGTU komandai Alfredas Lukaševičius pelnė 17 taškų, Evakdas Rastenis pridėjo 16, Saulius Žurauskis įmetė 11.

MRU išsiskyrė Šarūnas Kulevičius, pelnęs 22 taškus ir atkovojęs 9 kamuolius. Laurynas Samėnas pridėjo 19 taškų.

VPU sutriuškino ASU

Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) krepšininkai namuose be didesnio gailesčio net 50 taškų skirtumu – 107:57(19:15, 26:15, 36:7, 26:20) sutriuškino Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU, buvęs LŽŪU) atstovus.

Tiesa, pirmąjį kėlinį dar virė daugmaž apylygė kova, tačiau antrajame kėlinyje VPU susikrovė dviženklę taškų persvarą, o po didžiosios pertraukos jau akivaizdžiai triuškino savo varžovus.

„Mano komandos atstovai išsigando kelių LKL žaidėjų. Tiesiog pamatė ko yra verti. Tokia realybė, mūsų komandos meistriškumas anaiptol neprilygo VPU žaidėjų meistriškumui. Jie visais komponentais mus lenkė, tiesiog atakavo greitais prasiveržimais, nieko nespėjome padaryti“, – situaciją komentavo ASU treneris Robertas Ragauskas.

VPU stratego Algimanto Šato teigimu, ASU komanda čempionato metu įkas dar ne vienai komandai. „Tai nėra silpna ekipa, tiesiog šįkart mes buvome surinkę bene pajėgiausią sąstatą. ASU, nors ir buvo gerokai atsilikę, tačiau kovėsi iki paskutinės minutės“, – pabrėžė Šatas.

Nugalėtojams Vilmantas Dilys pelnė 25 taškus ir atkovojo 17 kamuolių, Remigijus Sugintas įmetė 14, Darius Tarvydas pridėjo 13, Evaldas Kairys – 12, o Mantas Vilimas – 10.

ASU komandai Šarūnas Dimša įmetė 17 taškų, Paulius Vaitiekūnas pelnė 16 taškų ir atkovojo 16 kamuolių, Juozas Keršys 10.

LSKL I vaikinų grupės turnyrinė lentelė po II turo dvikovų:

1. VPU 2-0

2. ŠU 2-0

3. VU 1-1

4. VDU 1-1

5. LKKA 1-1

6. KU 1-1

7. KTU 1-1

8. MRU 1-1

9. VGTU 0-2

10. ASU 0-2

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: