© bdg.lt archyvo nuotr.

Birželio 4-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje koncertuosiantis Ericas Claptonas į Lietuvą atvyksta su muzikantų grupe, kurios narių biografijos skamba kaip roko ir bliuzo enciklopedija. Garsiojo britų gitaristo ir dainininko karjeros 50-mečiui skirtose gastrolėse jį lydi aštuoni muzikantai, palikę ryškią žymę Didžiosios Britanijos ir JAV muzikos istorijoje.

Tik šiais metais pirmą sykį prie Erico Claptono grupės prisijungęs Paulas Carrackas – puikiai žinomas britų dainininkas ir muzikantas, kurį BBC kanalas yra pavadinęs „žmogumi su auksiniu balsu“ ir „britų nacionaline vertybe“. „Jei talentas būtų lygus finansinei sėkmei, Paulas būtų turtingesnis už Philą Collinsą ir Eltoną Johną“, – teigia žurnalas „Record Collector“.

Paulas išgarsėjo prieš beveik keturis dešimtmečius – kaip grupės „Ace“ lyderis. Vėliau jis grojo populiariose grupėse „Squeeze“ ir „Roxy Music“, buvo legendinio grupės „Pink Floyd“ lyderio Rogerio Waterso grupės narys.

Popmuzikos mėgėjai Paulą taip pat žino kaip grupės „Genesis“ nario Mike’o Rutherfordo įkurto kolektyvo „Mike & The Mechanics” vokalistą – būtent jo balsas skamba hituose „The Living Years“, „Silent Running“ ir „Over My Shoulder“. Paulo Carracko parašytas dainas į savo repertuarą yra įtraukę tokie garsūs atlikėjai kaip Tomas Jonesas, Diana Ross, „The Eagles“, jis yra bendradarbiavęs su Eltonu Johnu, Ringo Starru, B.B. Kingu, „The Pretenders“ ir daugeliu kitų muzikos įžymybių.

Erico Claptono jubiliejaus gastrolėse Paului teko klavišininko ir pritariančiojo vokalisto vaidmuo. Parodydamas pagarbą bičiuliui, Ericas kone kiekvieną vakarą į programą įtraukia vieną dainą iš Paulo Carracko repertuaro. Britų spauda pažymi, kad Paulas šiose gastrolėse jau tapo publikos numylėtiniu. Beje, prieš kelias dienas šis dainininkas pristatė naują vaizdo klipą dainai „If I Should Fall Behind“ iš neseniai išleisto solinio albumo „Good Feeling“.

Gitaristas Doyle’as Bramhallas II-asis – garsaus JAV bliuzo būgnininko sūnus, nuo šešiolikos metų pats darantis karjerą muzikos pasaulyje. Grupių „Smokestack“ ir „Arc Angels“ lyderis Erico Claptono dėmesį atkreipė 1999-aisiais – tuo pat metu Doyle’ui pasiūlė bendradarbiauti ir buvęs „Pink Floyd“ lyderis Rogeris Watersas. Su pastaruoju Doyle’as išvyko gastrolių, o Ericas su legendiniu bliuzo gitaristu B.B. Kingu įrašė dvi jo sukurtas kompozicijas savo albumui „Riding With The King“. Vėliau Doyle’o grupė „Smokestack“ apšildė Erico Claptono gastrolių koncertus. 2004-aisiais Doyle’as Bramhallas II-asis tapo nuolatiniu Erico grupės nariu.

Amerikiečių gitaristas Gregas Leiszas – talentingas instrumentininkas, kurio grojimas skamba šimtuose populiarių įrašų. Gregas yra muzikavęs su kone visų populiariosios muzikos stilių ryškiausiomis žvaigždėmis – nuo kantri iki roko ir džiazo. Vardinti galima ilgai – Gregas grojo su Bruce’u Springsteenu, Robertu Plantu, Joe Cockeriu, Sheryl Crow, Tracy Chapman, „The Smashing Pumpkins“, „Wilco“, „The Eagles“, „Bad Religion“ ir net viena populiariausių šių dienų „indie“ grupių „Bon Iver“.

Pianistas Chrisas Staintonas – britų muzikai nusipelnęs veteranas, dar 1968-aisiais padėjęs sukurti pirmąjį dainininko Joe Cockerio hitą „Marjorine“. Su šiuo dainininku iki 1972-ųjų muzikavęs Chrisas vėliau grojo su Bryanu Ferry, „Pink Floyd“ nariais Rogeriu Watersu ir Davidu Gilmouru, Ringo Starru, Marianne Faithfull ir kitais žymiais atlikėjais. Jo grojimas skambėjo kultiniuose britų grupės „The Who“ albumuose „Tommy“ ir „Quadrophenia“, pernai Chrisas su šia grupe grojo Londono olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje. Su Ericu Claptonu Chrisas pradėjo groti dar 1979-aisiais – nuo to laiko dalyvavo ne vienose šio gitaristo pasaulinėse gastrolėse, padėjo įrašyti devynis jo albumus.
Amerikietis Willie Weeksas – vienas labiausiai geidžiamų roko pasaulio bosistų. Kaip ir Ericas Claptonas, karjerą jis pradėjo prieš lygiai 50 metų – 1963-aisiais. Galima atsiversti įtakingiausių muzikos atlikėjų sąrašą ir nežiūrint besti į jį pirštu – didelė tikimybė, kad Willie Weeksas yra grojęs su žvaigžde, į kurią pataikysite. Jo partneriais scenoje ir įrašų studijoje yra buvę „The Rolling Stones“, Stevie Wonderis, Davidas Bowie, Rodas Stewartas, Aretha Franklin, George’as Harrisonas, Billy Joelas, Johnas Mayeris ir šimtai kitų.

JAV būgnininkas ir prodiuseris Steve’as Jordanas – „Grammy“ apdovanojimo laimėtojas, pagarsėjęs darbais su „The Rolling Stones“ nariu Keithu Richardsu, Johnu Mayeriu, Alicia Keys, Bruce’u Springsteenu, Bobu Dylanu, Neilu Youngu, Herbie Hancocku ir kitais įžymiais muzikantais. 2006-aisiais jis prisidėjo prie Erico Claptono grupės – ir tvirtai rankose jos ritmą laiko iki šiol.

Vyrišką kompaniją papildo dvi puikios pritariančiosios vokalistės. Britė Michelle John nuo mažens dainavo Londono bendruomenės gospelų chore, 2002-aisiais buvo geriausios britų gospelų dainininkės rinkimų finalininkė. 1998-aisiais kaip grupės „State Of Mind“ narė į topus patekusi atlikėja vėliau dainavo su Bryanu Ferry, Annie Lennox, Davidu Gilmouru, Richardu Ashcroftu, grupe „Lighthouse Family“ ir kitomis žvaigždėmis.

Michelle tautietė Sharon White muzikinę karjerą pradėjo, būdama penkiolikos. Ji greitai prasiskynė kelią – stiprus Sharon balsas girdimas Zucchero, Herbie Hancocko, „Westlife“, Ringo Starro, Natashos Bedingfield, Corinne Bailey Rae albumuose. Michelle ir Sharon su Ericu Claptonu pradėjo dainuoti prieš devynerius metus – nuo to laiko jos pasirodo visuose jo koncertų turuose.

Jungtinėse Valstijose su šia šaunia komanda gastroles pradėjęs Ericas Claptonas praėjusią savaitę jubiliejaus linksmybes perkėlė į Europą. Gastrolių etapas šioje Atlanto pusėje prasidėjo pasirodymu Dubline – čia Ericas surengė beveik dviejų su puse valandos trukmės koncertą.

„Jis buvo labai energingas, puikios nuotaikos, daug bendravo su publika“, – oficialioje atlikėjo interneto svetainėje po koncerto įspūdžiais dalijosi publika. Pro atidžių Erico gerbėjų akis nepraslydo tai, kad muzikantas po trijų dešimtmečių pertraukos koncerte atliko dainą „Blues Power“, be to, apskritai pirmą sykį gyvai grojo dainas „Come Rain Or Come Shine“ ir „Further On Down The Road“.

Belfaste prie Erico prisijungė garsus airių dainininkas Vanas Morrisonas. Neabejojama, kad ir kiti jubiliejiniai koncertai taip pat pateiks staigmenų, apie kurias neskelbiama iš anksto.

Šią savaitę koncertų seriją prestižinėje Londono salėje „Royal Albert Hall“ pradėsiantis Ericas Claptonas po jos persikels į žemyninę Europą. Iš viso šių gastrolių po Europą maršrute įrašyti devyniolika miestų, tarp kurių pirmą sykį pateko ir Kaunas.

Bilietai į Erico Claptono koncertą platinami visose „Ticketpro“ kasose ir internetu – www.ticketpro.lt Bilietų kaina – nuo 176 litų.

Vienintelį Erico Claptono koncertą Lietuvoje pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „BDG Music Group“, šiais metais žiūrovus pakviesiantis į JAV džiazo vokalo dievaitės Dee Dee Bridgewater, gitaros virtuozo Didiulios koncertus, šokių muzikos festivalį „Stebuklas 2013” su vokiečiu Thomu Goldu ir geriausiais Lietuvos didžėjais, grupės „Vaya Con Dios“ atsisveikinimo koncertą, legendinio dainininko Robertino Loreti gastroles su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru, Italijos Giuseppe Verdi teatro kamerinio orkestro, Lenkijos scenos karalienės Marylos Rodowicz koncertus ir daugybę kitų renginių. „BDG Music Group” taip pat surengs didžiausius koncertus Baltijos šalyse: liepos 27 dieną – „Depeche Mode“ koncertą Vilniaus Vingio parke, rugpjūčio 20 dieną – Robbie Williamso šou Taline.

Erico Claptono koncertuose skambanti daina „Layla“:


Naujas Paulo Carracko vaizdo klipas „If I Should Fall Behind“
:

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: