© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

JAV biudžeto krizė ir sutrikusi Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos (NASA) veikla nepaveiks Lietuvoje kurto palydovo “LituanicaSAT-1” skrydžio, sako projekto vadovai. Pasak jų, tai bus pirmasis “lietuviškas” palydovas.

Projekto technikos vadovas Laurynas Mačiulis sako, kad kol kas NASA tarptautiniai projektai vykdomi kaip įprasta, o starto data nesikeičia – gruodžio 8 diena.

“Mūsų žiniomis, tarptautiniams projektams finansavimas nesustabdytas. Taip, kad mūsų projekto tai nepaveiks”, – BNS sakė L.Mačiulis.

Palydovą į kosmosą ketina išskraidinti Vilniaus universitetas kartu su viešąją įstaiga “Inovatyvūs inžineriniai projektai”, bendradarbiaujama su privačia kompanija “Nanoracks”, kuri gabena mokslinius krovinius į Tarptautinę kosminę stotį.

Numatyta, kad spalio 17 dieną palydovas bus išsiųstas į JAV, lapkritį bus atliekami jo bandymai NASA, o lapkritį turėtų būti gautas ir NASA saugumo komisijos leidimas skristi į kosmosą. “LituanicaSAT-1” projektą vertina NASA Tarptautinės kosminės stoties krovinių saugumo komisija.

Palydovas iš Volopo salos skrydžių centro bus iškeltas į kosmosą. Anot projekto organizatorių, “LituanicaSAT-1” iškeliavus į Žemės orbitą, ryšio priemonėmis bus perduoti pirmieji lietuviški žodžiai iš kosmoso, teigiama, kad taip pat pirmą kartą Lietuvoje buvo sukurta visa palydovo misijos palaikymui reikalinga antžeminė infrastruktūra.

Numatyta, kad “LituanicaSAT-1”, kurį kūrė daugiau nei 30 žmonių, aplink Žemę skries daugiau nei 6 mėnesius ir atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus. Anksčiau jo kėlimas į kosmosą buvo numatytas 2013 metų gruodžio – 2014 metų balandžio mėnesiais.

JAV valdžiai nusprendus sustabdyti vyriausybės finansavimą, namuose liko ir NASA darbuotojai, neveikia ir NASA tinklapis. Žiniasklaidoje skelbta, kad jei ši krizė tęsis, dalį artimiausių NASA misijų gali tekti nukelti. Skelbiama, kad NASA dirba daugiau 18 tūkst. žmonių, tačiau absoliuti dauguma, apie 17,5 tūkst. NASA darbuotojų, šią savaitę liko namuose.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: