Bus svarstoma, kas galėtų įsikurti Bernardo Brazdžionio namelyje
(c) Kamane.lt archyvo nuotr.

Rugpjūčio 16 dieną miesto mero pavaduotojas Povilas Mačiulis ir Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Sigitas Šliažas apsilankė poeto Bernardo Brazdžionio namelyje, kuriame susitiko su čia gyvenančia, 20 metų namelį prižiūrinčia Aušra Stanionyte.

Susitikime dalyvavo Dainavos bendruomenės centro pirmininkė Daiva Valentaitė, šio centro narės Irena Žurumskiene, Terese Varnagiriene ir kt.

Šią savaitę iš JAV į Lietuvą atvyksta poeto B. Brazdžionio anūkė Dalita Lovett, kuri yra šio namelio paveldėtoja. Šiuo metu namelį prižiūrinti A. Stalnionytė išsikelia gyventi kitur, trūksta lėšų nameliui išlaikyti, todėl iškyla klausimas, kas namelį prižiūrės, ką jame galima įkurdinti išsaugant poeto atminimą.

„Namelis yra privatus, todėl turime žinoti savininko norus ir pageidavimus. Turim gerbti žymių žmonių atminimą. B. Brazdžionis ne tik Kauno, bet ir visos Lietuvos poetas, todėl išsiaiškinus paveldėtojos norus, gal reikėtų kreiptis į Kultūros ministrą, gal namelis galėtų tapti Maironio muziejaus filialu. O gal savininkė norės jį parduoti, gal suras jai patikimus asmenis, norinčius čia gyventi?“, – sakė mero pavaduotojas.

Bendruomenės centro pirmininkė D. Valentaitė norėtų, kad namelį, savininkei sutikus, perimtų Savivaldybė. Ji teigia, kad čia galėtų vykti įvairūs renginiai, edukaciniai užsiėmimai moksleiviams.

Dabar namelyje vyksta Dainavos bendruomenės poezijos klubo „Tarp eilučių“ vakarai. Poezijos gerbėjai ir bandantys kurti čia rengia literatūros vakarus.

„Kaune yra labai daug muziejų, bet negalima pasakyti, jog visuose juose vyksta aktyvus kultūrinis gyvenimas. Nesinorėtų, kad atsirastų dar vienas muziejus, kuriame nuolat „gyventų“ muziejaus darbuotojas ir retkarčiais vyktų vienas, kitas renginys.

Muziejui išlaikyti reikalingos lėšos, per metus vien namelio išlaikymui reikėtų apie 12 tūkst. Lt. be to, reikėtų jį remontuoti, prižiūrėti aplinką, mokėti atlyginimus darbuotojams.

Reikėtų pasikalbėti su Maironio lietuvių literatūros muziejaus vadove Aldona Ruseckaite, Rašytojų sąjungos atstovais, Švietimo ir ugdymo skyriaus vadovais. Savivaldybė neliks nuošalyje. Būtų geriausia, kad atsirastų artimas žmogus, kuris namelyje gyventų ir jį prižiūrėtų. O gal čia galėtų įsikurti Dainavos bendruomenės centras?, – kalbėjo Kultūros skyriaus vedėjas S. Šliažas.

B. Brazdžionio namelyje, kuris dabar priklauso poeto anūkei D. Lovett, iš autentiškų daiktų telikusi knygų spinta su knygomis. Visi autentiški daiktai yra Maironio lietuvių literatūros muziejuje.

Ateinančią savaitę mero pavaduotojas P. Mačiulis susitiks su poeto anūke D. Lovett, Maironio muziejaus direktore, Rašytojų sąjungos atstovais ir aiškinsis B. Brazdžionio namelio likimo galimybes.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: