(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir kultūros departamento Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Raimundas Kaminskas spalio 14 dieną lankėsi Kauno Eigulių vidurinėje mokykloje, Kauno „Saulės” gimnazijoje ir Kauno Jono Jablonskio gimnazijoje.

„Saulės” gimnazijoje svečiai domėjosi gimnazijos istorija, muziejumi, tautiniu, patriotiniu bei pilietiniu moksleivių ugdymu gimnazijoje, diskutavo su gimnazijos direktore Aldona Selliene moksleivių pilietinio ugdymo klausimais, su muziejaus vadove Solveiga Laučiene bei istorijos mokytoju ekspertu Valdemaru Jaruševičiumi – apie „Saulės” švietimo draugijos istoriją bei jos įkurtų mokyklų veiklą. Buvo prisiminta ir apie artėjantį 100-to metų jubiliejų, kai pastatyti „Saulės” rūmai, bei 90 metų gimnazijos jubiliejų, kurie bus švenčiami 2013 m.

Jono Jablonskio gimnazijoje svečiai apžiūrėjo gimnazijos kabinetus, biblioteką, domėjosi pilietinio ugdymo klausimais, lankėsi gimnazijos muziejuje, kuris išskirtinis tuo, kad yra įsikūręs Antano Žukausko-Vienuolio namelyje. Čia įrengtos kelios ekspozicijos: kalbininko J.Jablonskio, gimnazijos istorijos ir kraštotyros. Ekskursiją po muziejų vedė mokinės- muziejininkų būrelio narės.

Eigulių vidurinėje mokykloje A.Bagdonas ir R.Kaminskas dalyvavo mokykloje kuriamo Lietuvos karybos istorijos muziejaus atidaryme. Svečiai atgabeno pirmąsias dovanas ir eksponatus, skirtus naujajam muziejui. Mokykla praturtėjo dailininko Augusto Ramono paveikslu, vaizduojančiu 1435 metų Pabaisko mūšį – didžiausias senųjų amžių kautynes Lietuvos teritorijoje, puikiomis knygomis ir žurnalais, apie Lietuvos karybos istoriją nuo senųjų laikų iki naujojo NATO aljanso. Viliamasi, kad mokinių domėjimasis karyba augs ir mokykla taps pilietinio ir tautinio ugdymo pavyzdžiu.

Švietimo ir ugdymo skyriaus informacija

Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: