Spalio 4 d. 10:30 -17 val. VDU menų galerijoje “101” (Laisvės al. 53, Kaune) vyks seminaras “Kinas bendruomenei: Vieta ir tapatybė”.

Tarptautinio Kauno kino festivalio programoje šiemet pirmą kartą organizuojamas renginys skirtas aptarti tarpdisciplininiams kino, o ypač kino teatrų, kultūros aspektams. Seminaro Kinas bendruomenei: Vieta ir tapatybė tikslas – pateikti skirtingų kultūros kapitalo sričių specialistų atsakymus į klausimą, ką gali reikšti kino teatras kaip vieta socialinėje erdvėje, mieste, ekonominių mainų požiūriu, architektūros kontekste.

Tokiu daugialypiu seminaro pobūdžiu siekiama pasiūlyti viešą diskusiją: kaip šiuolaikiniame pasaulyje galime kalbėti apie kino kultūrą ir jos sąsajas su mūsų kasdienybe? Vadovėlinių ar kategoriškų atsakymų čia nebus pateikiama. Tačiau tikimės pateikti pavyzdį alternatyviam kino kultūros apmąstymui: išėjus iš kino salės galime galvoti ne tik apie ką tik matytą filmą, tačiau ir apie tai, ką apie mūsų kasdienybę atskleidžia ėjimo į kino teatrą ritualas.

Seminaro temą įkvėpė aktuali Lietuvos situacija: per pastaruosius dešimtmečius sunyko dauguma senųjų šalies kino teatrų. Pats Kauno kino festivalis buvo įsteigtas šalia senojo “Romuvos” kino teatro. Žinoma, šis reiškinys nėra būdingas tik Lietuvai. Kino teatrų kultūra kinta visame pasaulyje. Knygos rašomos apie apleistas kino erdves Los Andžele, menininkai studijuoja uždarytus karinius kino teatrus Berlyno apylinkėse. Tokio tarptautinio susidomėjimo kontekste Kauno kino festivalio organizuojamos diskusijos dalyviai sutiko kalbėti apie tai, kad kino teatras nėra tik beveidis kurčnebylus pastatas.

Diskusijoje dalyvauja prof. Gintautas Mažeikis, filosofas Viktoras Bachmetjevas, architektė/architektūros teoretikė Julija Reklaitė, Duke of York kino teatro (Didžioji Britanija) vadovas Jon Barrenechea, Tarptautinio Kauno kino festivalio direktorė Ilona Jurkonytė.

Seminaras ir diskusija vyks anglų kalba.

Renginys atviras visiems.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: