(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Tradicinis 38-asis mėgėjų teatrų festivalis „Kauno rampa 2010“ kovo 17-20 dienomis:

Kovo 17 d., 18.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“ (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) humoro šou „Eik tu… peklon!”

Juoko ašarą išspaus komiškos scenos, širdį suspaus kaimiška tragedija ir meilė. Jums dūsaus ir šėls gerai  žinomi aktoriai D.Kazragytė, N.Narmontaitė, S. Navardaitienė ir T. Erbrėderis. Ateikite ir pasijuoksime kartu, juk žinoma nuo seno, kad juokas stiprina sveikatą!

Bilieto kaina: 10,00 Lt ir 5,00 Lt (moksleiviams, studentams, pensininkams)

Kovo 18 d., 15.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“  (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) Kauno „Varpo“ gimnazijos teatro studijos „2 gnas“ etiudų rinktinė „Pagieža“, režisierius Tomas  Erbrėderis.

“Esame tikri pantomimos meistrai, puikiai išmanantys savo amatą“ – tikriausiai taip galėtų pasakyti profesionalūs aktoriai, kurie mokėsi šio meno. Mes esame moksleiviai iš „Varpo“ gimnazijos, nepasižymintys išskirtiniais meniniais gabumais…
„Siaubas! “ – tikriausiai taip pagalvojote perskaitę paskutinį sakinį. Būtent! Siaubas ir baimė sukausto žiūrovą, netikėtai užklydusį pasižiūrėti spektaklio, pavadinimu „PAGIEŽA“. Čia nepamatysite dekoracijų, įmantrių kostiumų, nebus pykčio, ašarų… Tiesa, ne kartą po vaidinimo teko matyti verkiančius žiūrovus, tačiau ne iš baimės… iš juoko. Etiudų rinktine „PAGIEŽA“ parodysime tikrąją mūsų baimių prigimtį. Mūsų baimės – mūsų iliuzijos, kurias kiekvienas susikuriame savo galvelėse. Savo akimis išvysite tikrą „Nojaus arką“. Kodėl „Nojaus arką“? Gyvūnai nesvetimi kiekvienam iš mūsų, gyvenimiškose situacijose, lyg apsikeičiame personažais. Palikime blogas emocijas, bent pusvalandžiui atsipalaiduokime ir pažvelkime į save iš šalies.

Bilieto kaina 5,00 Lt

Kovo 18 d., 18.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“  (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) Kauno kultūros centro „Tautos namai“ Kazio Binkio suaugusiųjų mėgėjų teatro trupės premjera. Spektaklis „Žaidžiame katėmis“, pagal I. Erkelio pjesę, režisierius Rimantas Štaras.

„Žaidžiame katėmis“ tai paliktų moterų gyvenimo vaizdai. Vienišos, bet vis dar nepraradę vilties, tikinčios mažais stebuklais, išsaugojusios humoro jausmą. Bet ar ne mūsų visų pabaiga vienoda? Ir tik nuo žmogaus priklauso, kaip jis pasitinka tą pabaigą. Lydimas artimųjų ir gražių prisiminimų ar…

Bilieto kaina: 10,00 Lt ir 5,00 Lt (moksleiviams, studentams, pensininkams)

Kovo 19 d., 11.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“  (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) Kauno Senamiesčio pagrindinės mokyklos teatro studijos  „Džiugenėlė“ pasaka – žaidimas vaikams „Trys paršiukai“, režisierė Aušra Reklaitienė.

„Trys paršiukai“ – žinoma pasaka ir iš mūsų močiučių, ir iš televizijos ekranų, tačiau ši pasaka vaikams niekuomet nenusibos. Tai tikrai labai pamokanti istorija, su gilia potekste, su žmogiškųjų jausmų, savitarpio pagalbos ir draugiškumo jausmų brandinimo bei akivaizdžia skatinimo funkcija.

„Trys paršiukai“ moko vaikus apie supratingumą, savitarpio pagalbą nelaimės atveju, draugiškumą, artimo meilę. Tai yra nuoširdi pasaka, teikianti estetinį malonumą.

Spektaklyje vaidina net 18 jaunųjų artistų.

Spektaklis nemokamas.

Kovo 19 d., 14.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“  (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) asociacijos „Teatronas“ premjera. Dviejų dalių spektaklis pagal M.Ivaškevičiaus pjesę „Kaimynas“, režisierius Ernestas Oldyrevas.

“Kaimynas” – tai dviejų dalių spektaklis, pastatytas pagal vieną pirmųjų jauniausios lietuvių kartos rašytojo Mariaus Ivaškevičiaus pjesę, pasakojantis apie kaimyniškų santykių sudėtingumą bei paradoksalumą, išankstinį nusistatymą ir nagrinėjantis artumo problematiką.
Režisierius Ernestas Oldyrevas ėmėsi šios pjesės statymo, nes buvo sužavėtas jos originaliu stiliumi, netradicine nuotaika. “Šis spektaklis – atotrūkis nuo visuotinės depresijos, tačiau visgi žvelgiama problemai į “nasrus”. Šiandien dažnai pamirštame, kas mums yra artimas žmogus, o kas tik kaimynas. Ne tik maišome šias sąvokas, bet dažnai nė nesuvokiame jų esmės, nekalbant apie tai, jog nemokame būti tikri kaimynai,” – savo nuomonę apie spektaklio svarbą išsakė režisierius.

Vaidina: Gabrielė Damanskytė, Andrius Gaučas, Gildas Aleksa, Jokūbas Bateika, Renida Baltrušaitytė, Martynas Martinkevičius, Monika Malakauskaitė, Šarūnas Masalskis.

Bilieto kaina 5,00 Lt

Kovo 19 d., 18.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“  (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) visuomeninės organizacijos „Kauno Kazio Binkio teatro“ jaunimo trupės premjera.

Spektaklis „Meistrų miestas“, pagal V.Veršulio pjesę, režisieriai Virgilijus Veršulis ir  Nida Vita Žilinskienė, scenografė Rasa Puišienė.

Tai novatoriško ir labai originalaus dramaturgo Virgijijaus Veršulio pjesė. Ji – visiškai nauja, dienos šviesą išvydusi 2009- tų metų rudenį. „Meistrų miestas“- tai istorija įvykusi kažkur…gal mūsų visatoje, o gal kitoje… gal nelabai tolimoje ateityje, o gal visai jau čia pat. Čia ir meilė, ir smurtas, ir karas, ir taika. Čia ir tiesa, ir melas. Čia ir Tu, ir Aš, ir MES.  Tai spektaklis – pasaka, o gal fantazija, skirtas jaunimui ir suaugusiems,  bei labai labai dideliems vaikams.

Dailininkė – Rasa Puišienė, baletmeisteris – Aurelijus Karpavičius

Bilieto kaina 5,00 Lt

Kovo 20 d., 14.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“  (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) asociacijos „Teatronas“ premjera. Vienos dalies mistinė drama „Riba“, pagal G. Katulio pjesę, režisierius Gintautas Katulis.

Visada buvo dvi pusės. Vienoje esame mes, kitoje laukia nežinomybė. Tarp jų vienas slenkstis, tarp jų viena Riba. Jos esmė – dvi emocijos: baimė ir troškimas. Visą gyvenimą dominuoja baimė, tačiau troškimui užtenka išsiveržti į priekį vos vienai sekundei, kol pereinama į kitą pusę. Staiga ten laukianti nežinomybė tampa graudžiai aiški. Ir supranti viena – „Riba yra vienpusė“. Priežasčių, lemiančių šį žingsnį į kitą pusę, yra daug. Viena iš jų…”

Vaidina: Monika Butkutė, Povilas Reigis, Gabrielė Damanskytė, Šarūnas Masalskis, Jokūbas Bateika, Monika Malakauskaitė, Jurgita Kerpytė, Martynas Martinkevičius, Gintautas Katulis, Gildas Aleksa.

Bilieto kaina 5,00 Lt

Kovo 20 d., 18.00 val.  Kauno kultūros centre “Tautos namai“ (Vytauto pr. 79/ Kęstučio g.1) Joniškio kultūros centro suaugusiųjų mėgėjų teatro „Žiburys“ juodoji komedija „Mėsmalė“, pagal J. Kašausko pjesę, režisierė Violeta Jonkaitienė.

Atsibundi ir nustembi – kas gi ten juoduoja?

Oi, – atsitokėji – taigi tas gyvenimas!.. pilnas blogybių, niekšybių, nevertybių. Vakar, šiandien, rytoj.

Ir ką tuomet darai?

Ogi pradedi juoktis. Juoduliai tik šast į šalį. Šviesėja, šviesėja, ir tu vėl –  įvairiaspalvio gyvenimo mėsmalėj. Trūkt už vadžių –  ir vėl iš pradžių.

Argi ne taip?

Vaidina: Virginija Kirilkienė, Stasys Rakštys, Juozas Kasperavičius, Vidutė Petraitienė, Stanislava Kuktaitė, Deimantė Kulyčienė, Rolandas Ramonas, Onutė Zastarskienė.

Bilieto kaina  10,00 Lt ir 5,00 Lt (moksleiviams, studentams, pensininkams)

Išankstiniai bilietai parduodami Kauno valstybinio dramos teatro kasoje ir Kauno kultūros centre „Tautos namai“ 1 val. prieš spektaklius.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: