(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Penktadienį Kauno rajono socialinių paslaugų centras aidėjo nuo azartiškų šūkių, raginimų ir plojimų – čia vyko tradicinė keturioliktoji Kauno rajono neįgaliųjų sporto šventė ,,Pabūkime kartu”. Rekordinis skaičius dalyvių – beveik trys šimtai – dėl Savivaldybės mero Valerijaus Makūno taurių, diplomų ir asmeninių apdovanojimų rungėsi šaudymo, smiginio, rankos lenkimo, greitųjų šaškių ir šachmatų, metimo į krepšį lenktynių vežimėliuose rungtyse. Šventėje dalyvavo visų dvidešimt penkių seniūnijų komandos. Mažųjų seniūnijų grupėje stipriausi buvo karmėlaviškai, antrąją vietą iškovojo Vilkijos apylinkių seniūnija, trečiąją Samylų seniūnija. Tarp didžiųjų seniūnijų nepralenkiami buvo čekiškiečiai, nedaug nuo jų atsiliko vilkijiečiai, o su bronza iš šventės grįžo Taurakiemio seniūnijos atstovai.

Per keturiolika metų savas tradicijas nugludinusi šventė, kaip ir ankstesniais metais, prasidėjo Babtų pučiamųjų orkestro ,,Algupys” melodijomis ir maršais bei neįgaliųjų sporto šventės vėliavos įnešimu. Ši garbė paprastai tenka ankstesnių varžybų nugalėtojams – šįkart tai buvo Karmėlavos seniūnijos komanda.

Pasveikinti, pabendrauti, įteikti asmeninius prizus į šventę atvyko gausu būrys svečių: Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas, jo pavaduotojai Nijolė Kliučienė ir Petras Mikelionis, Tarybos nariai Antanas Makarevičius, Kazimieras Masiulionis, Antanas Nesteckis, Alfonsas Norkus, Česlovas Paulauskas, Lionė Pikelienė, Irenejus Šmidtas, Vytautas Valaitis, Administracijos direktoriaus pavaduotojai Regina Lukoševičienė ir Ričardas Pudževelis.

,,Iš jūsų kiekvienas galime daug ko pasimokyti. Likimas jums nepagailėjo išbandymų, tačiau maloniai stebina sugebėjimas džiaugtis, gyventi pilnavertį gyvenimą. Viso to iš Jūsų galėtų pasisemti sveiki žmonės, kurie dažnai kremtasi ar verkšlena dėl menkniekių”, – sveikindamas šventės dalyvius sakė Kauno rajono savivaldybės meras ir linkėjo susirinkusiems gražaus pabuvimo kartu ir gerų sportinių rezultatų.

Po iškilmingo atidarymo, rungčių dalyviai buvo supažindinti su teisėjais ir būreliais traukė į būsimųjų varžybų vietas: krepšinio mėgėjai varžėsi atnaujintoje sporto salėje, rankos lenkikai, šaškininkai ir šachmatininkai – erdviose atskirose palapinėse, šauliai, smiginio mėgėjai ir lenktynininkai vežimėliuose – po atviru dangumi. Nors oras nelepino ir vis grasino prapliupti lietumi, visose sekcijose vyravo džiugi nuotaika, kunkuliavo teigiamos emocijos ir, žinoma, vyko atkaklios kovos.

Kol buvo sumuojami rezultatai, šventės dalyviai stiprinosi koše ir karšta mėtų arbata. Jais vaišino rėmėjai – UAB ,,Bernelių užeiga”. ,,Pabūkime kartu” rengėjai – Kauno rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos bei Kultūros, švietimo ir sporto skyriai bei Kauno rajono socialinių paslaugų centras – taip pat dėkingi UAB ,,Saegewer und palletenfertingung Paul Maag” už finansinę paramą.

Į nugalėtojų apdovanojimo ceremoniją ir sporto šventės uždarymą atvyko Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas. ,,Nesijaučiu atvykęs į svečius, jaučiuosi sugrįžęs į namus”, – sveikindamas susirinkusius sakė ministras. Anot jo, čia nėra laimėjusių ir pralaimėjusių, nes laimėjo visi, kas atvyko į šventę. Jis neįgaliesiems Kauno rajono sportininkams linkėjo nesužalti fiziškai ir dvasiškai ir įteikė ministerijos prizus.

Šventė baigėsi visus išjudinusiu koncertu: grojo Batniavos kultūros centro vaikų kapela „Karklynėlis”, šoko Raudondvario kultūros centro jaunuolių šokių grupė „Vėjo malūnėlis” ir Kulautuvos vidurinės mokyklos gimnastės, dainavo Vandžiogalos seniūnas Marius Norvaiša ir Kulautuvos kultūros centro ansamblis.

Pastaruosius kelerius metus Kauno rajono neįgaliųjų sporto šventė ,,Pabūkime kartu” vyko Lapių pagrindinėje mokykloje. Šiemet ją nuspręsta surengti Kauno rajono socialinių paslaugų centre. Čia jau baigiamas įgyvendinti Kauno rajono savivaldybės administracijos vykdomas projektas ,,Socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra – dienos socialinės priežiūros skyriaus suaugusiems asmenims, turintiems negalią, įkūrimas SBĮ Kauno rajono socialinių paslaugų centre”. Jis finansuojamas ES struktūrinių fondų bei Kauno rajono savivaldybės lėšomis.

Pasak Kauno rajono socialinių paslaugų centro direktorės Ramintos Popovienės, nuo praėjusių metų rudens buvo atlikti dujotiekio, dalis patalpų kapitalinio remonto darbų, atlikta patalpų apdaila. Įrengtos šildymo, vėdinimo, vandentiekio, priešgaisrinės sistemos. Šalia įsikursiančio dienos socialinės priežiūros skyriaus sutvarkyta aplinka: išklotos trinkelės, aptverta tvora, įrengtas lauko apšvietimas, baigiama rekonstruoti sporto salė, pritaikytos dušo, tualeto patalpos, persirengimo kambariai. Šiuo metu jau įsigyta dalis įrangos (treniruokliai, ergoterapijos, kineziterapijos įranga) ir baldai, kurie pritaikyti dienos socialinės priežiūros skyriui.

Įkūrus dienos socialinės priežiūros skyrių Kauno rajono neįgalieji sporto salėje galės užsiimti aktyvia sportine veikla, žaisti stalo tenisą, vežimėlių krepšinį, sėdimąjį tinklinį, golbolą ir kitus žaidimus. Netrukus bus sutvarkyta nedidelė treniruoklių salė, kurioje bus organizuojamos įvairios mankštos, sveikatingumo programos, ergoterapijos užsiėmimai.

Todėl neatsitiktinai Socialinės paramos skyriaus vedėja Angelė Ščiukauskienė sakė, kad šventei rajono neįgalieji pirmąkart susirinko į savo namus, savo sporto salę, savus Kauno rajono neįgaliųjų sporto rūmus.

Rekomenduojame

kaunoaleja.lt yra Labdaros ir paramos fondo “Nedvejok” vykdomas projektas. Informaciją esančią šiame interneto tinklapyje kopijuoti ir naudoti be raštiško sutikimo yra draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: