10 patarimų, kaip optimizuoti kelionių automobiliu išlaidas

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2019-01-30 01:57

Spausdinti | Komentarai

Organizatorių archyvo nuotr.

Kylančios degalų, privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo, automobilių remonto ir kitų paslaugų kainos vairuotojus verčia pasukti galvą ir paieškoti būdų kaip sutaupyti. O jų tikrai galima rasti. Visų pirma, žinant kelias elementarias gudrybes, galima kiek sumažinti kuro sąnaudas. Antra, optimizuoti kelionių išlaidas galima nesudėtingai ieškant pakeleivių, o trumpesniems atstumams įveikti, automobilį galite iškeisti į pasivaikščiojimą. Trečia, reguliariai prižiūrint automobilį, galima sumažinti gedimų tikimybę, o smulkius remonto darbus atlikti patiems. Visa tai išsamiau ir aptarsime straipsnyje.

Būdai, leisiantys sumažinti degalų sąnaudas

  1. Važiuokite vidutiniu pastoviu greičiu. Stenkitės važiuoti pastoviu, optimaliu greičiu, patariama naudotis pastovaus greičio palaikymo sistema (jei ji yra) – tai padės sumažinti kuro sąnaudas. Jei važiuosite staigiai didindami greitį ar staigiai stabdydami, degalų sąnaudos didės.
  2. Kuo greičiau važiuojate, tuo didesnės kuro sąnaudos. Neviršykite leistino greičio, tai ne tik saugus greitis kelyje, bet ir ekonomiškas greitis jūsų automobiliui.
  3. Neriedėkite laisva pavara, nes tai nepadės sutaupyti degalų, atvirkščiai – tik padidins jų sąnaudas.
  4. Palaikykite reikiamą oro slėgį padangose. Jei padangose slėgis nesiekia nurodyto minimumo, kuro sąnaudos bus kiek didesnės, o jei slėgis per aukštas, greičiau nusidėvi padangos. Tad užsukę į degalinę, ypač prieš tolesnes keliones, nepatingėkite patikrinti oro slėgio padangose.
  5. Galbūt verta pagalvoti apie dujų įrangos montavimą? Turite automobilį su benzininiu varikliu? Įsistatykite dujų įrangą, žymiai sumažinsite kuro išlaidas. Suma sumokėta dujų įrangos įstatymui turi atsipirkti per kelerius metus, tačiau ją sumontavus, kai kurios automobilio dalys nusidėvi greičiau.

Optimizuokite kelionių kainą

  1. Naudokite automobilį tada, kai tikrai reikia. Pavyzdžiui, jei pritrūkote kokių nors maisto produktų, o parduotuvė – vos už 1 ar 2 km, kur kas paprasčiau iki jos nueiti pėstute. Tai ne tik sutaupys degalų, bet ir pagerins jūsų sveikatą.
  2. Ieškokite bendrakeleivių. Keliauti automobiliu – daug patogiau negu viešuoju transportu, bet norint sumažinti kelionės išlaidas reikia rasti pakeleivių. Tai galite padaryti socialinėje erdvėje paskelbdami informaciją: „vežu, važiuoju iš vietovės A į vietovę B“, arba pasinaudodami patogiomis, nemokamosis platformosis internete bei mobiliosiomis programėlėmis, tokiomis kaip, pavyzdžiui, BananaCar.lt. Ten galite rasti ne tik keleivių, bet ir pakeleivingų automobilių, kurie jus nebrangiai pavežtų į kitą Lietuvos ar net Europos miestą.

Tinkamai rūpinkitės savo automobiliu

  1. Gedimams užbėkite už akių. Pasidomėkite savo automobilio markės ir modelio priežiūros ypatumais, gamintojo rekomendacijomis, dažniausiai pasitaikančiais gedimais, laiku keiskite tepalus, filtrus, papildykite skysčių atsargas.
  2. Nelaukite, kol mažas gedimas taps dideliu. Vairuotojai dažnai ignoruoja nedidelius važiuoklės gedimus, pavyzdžiui, nekreipia dėmesio į pašalinius garsus sklindančius iš automobilio. Tad kuo ilgiau delsite nuvykti į autoservisą ar patys pasikrapštyti prie automobilio, tuo labiau išaugs remonto apimtys ir kaina.
  3. Nevenkite smulkių remonto darbų – gal tai taps nauju jūsų pomėgiu? Įpilti skysčių, pakeisti valytuvus, lemputes, salono filtrus bei atlikti kitus smulkius darbus galima ir be automechanikų pagalbos bei specifinių žinių.

Tad, norint sutaupyti, galima vadovautis bent keliais patarimais iš šio sąrašo. Be to, turėkite omenyje, kad, tinkamai eksploatuodami automobilį, labiau saugote aplinką.

Užsakymo Nr. KMC190007

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt