Akumuliatoriai: jūsų automobilis nusipelno pačio geriausio

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-11-07 09:34

Spausdinti | Komentarai

Pexels.com archyvo nuotr.

Tikriausiai kiekvienas vairuotojas pritars nuomonei, jog akumuliatorius – tai automobilio širdis. Tik aukštos kokybės gaminys automobiliui padeda veikti sklandžiai ir be jokių trukdžių. Tinkamai parinkta ir rūpestingai prižiūrima ši automobilio bene svarbiausia detalė gali tarnauti ne vienerius metus. Taigi, kaip rasti optimaliausią variantą  ir nepasiklysti tarp prekės ženklų, prireikus keisti akumuliatorių?

Visuomenėje vis dar gaji nuomonė, kad kuo tecnika brangesnė, tuo ji patikimesnė ir patvaresnė. Automobilių dalių gamintojai ir prekeiviai skuba paneigti tokį mitą ir ragina vietoj kainos atkreipti dėmesį į talpą. Talpa matuojama ampervalandėmis(Ah). Kiekvienoje transporto priemonėje be galo svarbu sumontuoti tinkamos talpos gaminius, nes automobilio generatorius pajėgus įkrauti tik tam tikros talpos akumuliatorių. Sakykim, jei akumuliatoriaus talpa yra 18 AH, jis turėtų būti kraunamas srove lygia 1,8 A. Pabrėžtina, jog po kiekvieno iškrovimo ir pakrovimo ciklo, automobilio “širdies” talpa mažėja. Tai yra neišvengiami nuostoliai. Tačiau, jeigu neleisite visiškai išsikrauti akumuliatoriui, tinkamai jį eksploatuosit, galite išvengti greito nusidėvėjimo ir prailginti jo gyvybingumą. Visiškas išsikrovimas įpatingai žalingas žiemos metu, nes gresia greitas užšalimas. Ne ką mažiau svarbu nepamiršti išjungti transporto  priemonės šviesas, kai ja nesinaudojame,  ir kruopščiai patikrinti šios technikos būklę kiekvieną kartą, kai keičiami tepalai.

Akumuliatorių specialistai teigia, jog renkanti šią detalę, svarbūs ir kiti kriterijai. Vieni tokių – automobilio markė ir modelis. Būtų idealu savo savo transporto  priemonei parinkti akumuliatorių to paties prekės ženklo kaip ir turimas automobilis. Taip pat nepamirškite atkreipti dėmesį į pagaminimo datą, nes ilgai sandėlyje laikytas produktas praranda nemažą dalį savo gerų savybių.

Sąlyginai akumuliatoriai yra skirtomi į aptarnaujamus ir neaptarnaujamus. Pirmuosius vairuotojui tenka prižiūrėti pačiam, tikrinti ir laiku papildyti elektrolitą. Elektrolitas labiausiai garuoja per karščius ir didesnius šalčius. Tuo tarpu neaptarnaujami akumuliatoriai veikia visą jiems priklausantį laiką be jokio įsikišimo. Tik būtina sąlyga – tvarkinga elektros instaliacija. Kokio tipo techniką perkate jums turi detaliai paaiškinti pardavėjas, todėl, jei jis to nepadarė, nepamirškite pats pasidomėti. Tokiu būdu galėsite džiaugtis nepriekaištingai riedančiu automobiliu ir sutaupysite bereikalingų išlaidų.

Užsakymo Nr. KMC180089

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
traffix.lt