Organizatorių archyvo nuotr.

Dauguma vairuotojų žino, kad reguliari automobilio priežiūra yra būtina siekiant užtikrinti jo ilgaamžiškumą. Transporto priemonės būklę lemia daugybė faktorių – tiek išorinių, tiek vidinių, kuriuos sukontroliuoti ne visada įmanoma. Tačiau daugelio gedimų priežastis neretai būna paprasčiausias aplaidumas, delsimas. Ką vertėtų žinoti apie transporto priemonės priežiūrą, kad tokių situacijų pasitaikytų kuo mažiau?

Švaros palaikymas – ne tik dėl estetikos

Paprasta, tačiau veiksminga priemonė, galinti padėti išvengti kai kurių gedimų bei pažeidimų, yra reguliarus jo plovimas ir valymas. Ant transporto priemonės kėbulo nuolat kaupiasi purvas, kuris laikui bėgant gali sukelti koroziją. Uždelsus gali būti pažeidžiamos ir tam tikros automobilių dalys (Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose veikiančios specializuotos parduotuvės siūlo platų jų pasirinkimą, todėl ieškant greito ir efektyvaus problemos sprendimo būdo jos gali labai praversti).

Kruopštus transporto priemonės plovimas itin aktualus šaltuoju metų laiku, kai gatvės barstomos druska. Ji gali išgraužti skyles metaliniame paviršiuje. Šiuo atveju rekomenduojama panaudoti ir specialią autochemiją, pavyzdžiui, purškiamą arba dažomą antikorozinę dangą ertmėms ir pan.

Lengvesnis automobilis – mažesnis krūvis varikliui

Pakankamai didelė dalis žmonių savo automobilyje vežiojasi daug perteklinių daiktų. Tai gali būti tiek užsilikusios įvairios paskirties dėžės, tiek nepanaudotos automobilių dalys (Kaune ir kituose miestuose specializuotų parduotuvių netrūksta, tad vertėtų pagalvoti, ar tikrai visas detales reikia vežiotis). Kuo didesnis papildomas svoris, tuo labiau apkraunamas variklis, transmisija, pakaba ir stabdžiai – ilgainiui tai gali turėti neigiamą įtaką transporto priemonės eksploatacijos trukmei. Žinoma, tai nereiškia, kad automobiliu negalima gabenti krovinių – tiesiog rekomenduojama su savimi vežti tai, ko išties reikia. Be to, taip galima sutaupyti ir degalų.

Atsargus pajudėjimas iš vietos

Skubėdami arba tiesiog iš įpročio vairuotojai stengiasi kuo greičiau automobiliu pajudėti iš vietos. Visgi, jei transporto priemonė per naktį stovėjo kieme ar tiesiog ilgesnį laiką nebuvo naudojama, toks staigus veiksmas jai nėra naudingas. Užgesinus variklį, jau po kelių valandų variklio tepalai atvėsta ir nusenka.

Užvedus variklį, tepalo siurblys sukelia alyvos cirkuliaciją, tačiau tam, kad būtų sutepti visi reikalingi komponentai, reikia šiek tiek laiko. Priešingu atveju atsiranda didelė trintis, dėl kurios detalės greičiau dėvisi. Norint, kad šios automobilių dalys (Kaune, Vilniuje ir kituose miestuose jas galima įsigyti specializuotose parduotuvėse) būtų kuo ilgaamžiškesnės, užvedus transporto priemonę rekomenduojama palaukti bent 30–60 sek., o pirmuosius kilometrus važiuoti ramiau, atsargiau.

Reguliarus padangų slėgio tikrinimas

Kaip minėta, sklandžią automobilio eksploataciją užtikrina įvairūs komponentai, vienas iš jų – padangos. Tam, kad jos būtų kuo ilgaamžiškesnės, patartina reguliariai tikrinti slėgį (rekomenduojama tai daryti bent kartą per mėnesį). Per daug pripūstos padangos ne tik greičiau dėvisi, bet ir turi įtakos blogesniam sukibimui su danga, taigi – ir sudėtingesniam transporto priemonės valdymui.

Per mažas oro kiekis taip pat nėra gerai – tokiu atveju gali padidėti kuro sąnaudos, pablogėti manevringumas. Pastebėjus, kad padangos jau nusidėvėjo, derėtų nedelsti ir jas pakeisti naujomis. Šias priemones galima įsigyti ten pat, kur pardavinėjamos ir kitos automobilių dalys Kaune, Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste.

Švarūs langai – geresniam matomumui

Valytuvai padeda palaikyti švarius automobilio langus bet kokiu oru – tiek lyjant lietui, tiek sningant. Siekiant maksimalaus efekto, patariama juos kas kiek laiko pakeisti. Nusidėvėjusios valytuvų gumos ne tik nenuvalo stiklo, bet ir kaupia nešvarumus, dėl kurių gali atsirasti įbrėžimų. Laikui bėgant tai nulemia ir suprastėjusį matomumą.

Pasirūpinkite, kad jūsų automobilis būtų visapusiškai tvarkingas. Pasinaudojus šiais patarimais tai padaryti neturėtų būti sudėtinga. Be to, prireikus visada galite kreiptis į šios srities specialistus. Nepriklausomai nuo to, ar jus domintų naujos padangos, valytuvai ar kitos automobilių dalys – Kaune, Klaipėdoje, Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose esančiose parduotuvėse rasite platų jų asortimentą. Tereikia išsirinkti tai, kas geriausiai tinka pagal automobilio markę, modelį ir gamybos metus.

Užsakymo Nr. KMC190097

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: