Organizatorių archyvo nuotr.

Šiltuoju sezonu kylant temperatūrai, svarbu atkreipti dėmesį į savo automobilio priežiūrą, kad šis ir toliau važiuotų patikimai ir sklandžiai. Ne paslaptis, kad pasibaigus šaltajam sezonui gali išryškėti tam tikrų pakitimų automobilio kėbule ar važiuoklėje, kurie gali turėti įtakos jo veikimui ir ilgaamžiškumui. Rūdys, važiuoklės gedimai ir padangų nusidėvėjimai – neišvengiamas ir kone kiekvieną vairuotoją kankinantis galvos skausmas. Tinkamai pasirūpinę automobiliu pavasario pradžioje, šilčiausias metų dienas galėsite pasitikti be jokių rūpesčių, tačiau ko svarbiausia nepamiršti apžiūrint savo transporto priemonę?

Patikrinkite važiuoklės būklę

Automobilio važiuoklės patikrinimas yra svarbi šiltojo sezono priežiūros dalis, siekiant užtikrinti jūsų transporto priemonės konstrukcijos vientisumą ir saugumą. Važiuoklė yra tarsi automobilio stuburas, atlaikantis jo svorį ir jungiantis visus komponentus. Aukštesnė lauko temperatūra gali paveikti šią dalį ir sukelti problemų, kurios gali lemti jūsų automobilio veikimą ir saugumą.

Pradėkite nuo važiuoklės apžiūros: patikrinkite, ar nėra pažeidimų ir korozijos požymių, pvz., rūdžių, įtrūkimų ar įlenkimų. Tokios problemos gali susilpninti važiuoklę ir pakenkti jos gebėjimui išlaikyti transporto priemonės svorį, o tai, savo ruožtu, gali sukelti konstrukcinių problemų ir saugumo pavojų. Jei pastebėjote panašių pažeidimų, būtina nedelsiant juos pašalinti – pasikonsultuokite su kvalifikuotu mechaniku dėl tinkamo remonto.

Be to, vairuodami atkreipkite dėmesį į bet kokį neįprastą triukšmą ar vibraciją, sklindančią iš važiuoklės – tai gali būti rimtų problemų simptomai. Reguliari važiuoklės priežiūra taip pat gali padėti užtikrinti jūsų automobilio tarnavimą ir saugumą kelyje šiltuoju sezonu.

Pasirūpinkite padangomis

Automobilių padangų patikra yra itin svarbi norint užtikrinti saugumą ir tinkamas eksploatacines savybes šiltuoju metų laiku. Padangų būklė gali ženkliai paveikti automobilio valdymą, sukibimą ir degalų sunaudojimo efektyvumą. Vyraujant aukštesnei temperatūrai, padangoms būtina skirti pakankamai dėmesio, kad jos liktų optimalios būklės.

Organizatorių archyvo nuotr.

Nepamirškite reguliariai tikrinti padangų slėgio, nes karštas oras gali išplėsti padangų viduje esantį orą ir taip „perpūsti“ padangas. Patikrinkite, ar padangos nesusidėvėjusios, ar nėra įpjovimų, pradūrimų ar išsipūtimų požymių – tai gali atskleisti problemas, kurias reikėtų nedelsiant spręsti. Lygiai taip pat svarbu užtikrinti tinkamą padangų sukimąsi – patikrinkite protektoriaus gylį naudodami specialų gylio matuoklį. Įsitikinkite, ar jūsų automobilio padangos yra tinkamai subalansuotos ir sureguliuotos – netolygus susidėvėjimas arba traukimas į vieną pusę vairuojant gali reikšti, kad atėjo metas atlikti ratų suvedimą.

Vairuokite atsakingai

Atsakingai vairuoti automobilį yra itin svarbu norint užtikrinti jo gerovę šiltuoju metų laiku. Aukšta temperatūra gali sukelti papildomos įtampos, tad saugiai ir atsakingai vairuoti tampa dar svarbiau. Venkite staigių posūkių ar stabdymo bei pernelyg didelio greičio, mat tai gali padidinti įvairių jūsų automobilio dalių, pvz., stabdžių ar padangų, susidėvėjimą. Atkreipkite dėmesį ir į tai, kaip statote automobilį dieną – statymas pavėsyje gali padėti apsaugoti saloną nuo žalingo saulės poveikio, pavyzdžiui, išblukimo, įtrūkimų ir prietaisų skydelio bei apmušalų deformacijos.

Nepaisant visų jūsų pastangų prižiūrint savo automobilį, gali ateiti laikas, kai finansiškai naudingiau tampa įsigyti naują transporto priemonę. Jei pastebėsite, kad automobilį reikia nuolat brangiai taisyti arba jis nebeatitinka jūsų poreikių, verta apsvarstyti galimybę pakeisti jį naujesniu modeliu. Tiesa, toks sprendimas dažnai atidedamas dėl finansinių sunkumų, tačiau tokiais atvejais verta pasvarstyti apie lanksčią vartojimo paskolą – paraišką galima pateikti čia. Jūsų poreikiams pritaikytomis sąlygomis įsigiję naują transporto priemonę šiltojo sezono kelionėmis galėsite mėgautis be jokių rūpesčių, o finansiškai neslegiantys nauji įsipareigojimai nevers sumažinti įprasto jūsų šeimos biudžeto.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: