Organizatorių archyvo nuotr.

Vilkikai yra labai svarbi komercinė transporto priemonė, naudojama įvairių prekių bei kitų krovinių gabenimui. Deja, dėl nuolat patiriamų didžiulių apkrovų, jie gali dažniau susidurti su įvairiais gedimais, kurie gali sukelti nepatogumų tiek verslų savininkams, tiek vairuotojams. Kokios yra dažniausiai pasitaikančios vilkikų gedimo priežastys?

#1 Elektronikos gedimai

Šis gedimas yra dažniausiai pasitaikantis ir ne paslaptis, kad šiuolaikinės komercinės transporto priemonės yra labai priklausomos nuo elektros sistemos. Jai tinkamai neveikiant gali iškilti problemų su apšvietimu, ventiliatoriumi, langų valdymu ir kitomis svarbiomis detalėmis.

Kartais pasitaiko, kad šie gedimai lieka nepastebėti iki tol, kol kažkokia dalis nustoja veikti apskritai, dėl to bent kartą per ketvirtį reikėtų atlikti kompiuterinę diagnostiką. Ji parodo tuos dalykus, kurių plika akimi identifikuoti neįmanoma.

#2 Variklio gedimai

Jei sutrinka įpurškimo įrangos ar turbokompresorių veikla, iškyla rimtas pavojus vilkiko varikliui. Tiesą sakant, patyrę  vairuotojai variklio gedimus gali lengvai nuspėti vien iš pasikeitusio garso vairuojant ar variklio veikimo tolygumo, be to, jei atsiranda gedimų šioje vilkiko dalyje, gali būti sunku užvesti variklį, akivaizdžiai padidėti degalų sąnaudos. Variklio gedimus identifikuoti gali padėti ir prietaisų skydelyje užsidegusi „Check engine“ lemputė. Tinkamas vilkikų servisas užtikrins, kad variklis veiktų sklandžiai, o vairuotojui nereikėtų netikėtai sustoti kelyje.

#3 Padangų ir ratų defektai

Turbūt nenuostabu, kad neretai problemų kyla su ta vilkiko dalimi, kuri patiria kone daugiausiai apkrovos. Taip, čia turimos mintyje padangos ir ratai. Nepatikrinus padangų slėgio gali grėsti ne tik sprogimas, bet ir ženkliai didėja tikimybė visiškai išbalansuoti ratus. Ypatingai svarbu kiekvieną kartą prieš išvažiuojant į kelią bent vizualiai patikrinti, kad padangos būtų neišsileidusios, tinkamai pripūstos, nenudilusios. Jas priklausomai nuo ridos ir apkrovos, reikia keisti kas kelerius metus.

#4 Oro kondicionavimo sistemos gedimai

Nors kai kurie gali ginčytis, kad šis gedimas nėra kritinis, vis tik reikia prisiminti, kad tinkamai veikiantis kondicionierius užtikrina komfortą vairuotojui. Dažniausiai šis gedimas pastebimas vasarą, kai, rodos, sistema nors ir veikia, oras kabinoje vis tiek nė trupučio neatvėsta.

Be jau minėtų gedimų yra ir daugybė kitų, kurie gali kelti pavojų tiek vairuotojui, tiek aplinkiniams, todėl būtina reguliariai atlikti vilkiko techninę apžiūrą.

Partnerių turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: