Pexels.com archyvo nuotr.

Geras amortizatorius – tai viena svarbiausių automobilių detalių, tačiau vairuotojai ją dažnai nuvertina. Amortizatoriai yra skirti ne tam, kad automobilis važiuotų minkštai, bet lemia automobilio stabilumą ir stabdymo kelią. O tai yra kertiniai veiksniai kelyje.

Geras amortizatorius – patogi kelionė

Patyrę vairuotojai pasakytų, kad geras amortizatorius – tai patogi kelionė. Su prastais amortizatoriais ne tik nepatogu važiuoti, bet ir pavojinga.

Tvarkingi amortizatoriai neleidžia automobiliui šokinėti, užtikrina, kad ratai tolygiai liestųsi su danga važiuojant net ir duobėtu keliu bei sumažina vibraciją.

Automobilių žinovai pusiau juokaudami, pusiau rimtai teigia, kad amortizatoriai dėvisi su kiekvienu nuvažiuotu kilometru, todėl juos reikėtų keisti pagal poreikį. Dar reikėtų žinoti, kad amortizatoriams labai kenkia šoniniai smūgiai.

Kartais stiprios avarijos net nereikia, specialistai siūlo atkreipti dėmesį į kasdienes situacijas.

Jeigu važiuojant pastebite priekyje linguojantį automobilį, tai reikėtų ypatingai saugotis, nes yra didelė tikimybė, kad automobilio vairuotojas nesuvaldys.

Amortizatoriai yra skirti ne tam, kad automobilis minkštai važiuotų, jie skirti tam, kad automobilis gerai stovėtų ant kelio. Prasta amortizatorių būklė prie ženkliai mažesnio greičio turi įtakos kontrolės praradimui.

Kaip patikrinti amortizatoriaus būklę?

Paprasčiausias būdas patikrinti amortizatorius – automobilį stipriai ir saugiai iš viršaus spustelėti rankomis.

Atitraukus rankas nuo automobilio, kėbulas turėtų standžiai grįžti į pradinę savo padėtį. Jeigu automobilis atitraukus rankas supasi aukštys-žemyn – reiškia amortizatorių laikas keisti.

Automobilius su prastais amortizatoriais gatvėje pastebėti gana lengva, stabdant arba sukant į posūkį jų kėbulas linguoja, o suvaldyti tokį automobilį labai sudėtinga. Amortizatoriams gali būti pavojingi net ir nestiprūs smūgiai į kelio bortelį.

Kada reikėtų susirūpinti?

Specialistų teigimu, amortizatoriai turėtų būti keičiami pagal tam tikrą nustatytą intervalą.

Gamintojai dažniausiai rekomenduoja, kada reikia keisti amortizatorius, tačiau tai gali nustatyti ir specialistas, kuris nusprendžia apie amortizatoriaus būklę.

Pirmiausia reikėtų sunerimti, jeigu išgirdote neįprastus garsus. Bloga amortizatorių būklė gali pasireikšti įvairiais požymiais. Galima girdėti dunksėjimą, šis garsas labiau girdimas važiuojant nelygiu keliu. Automobilių savininkams reikėtų nepamiršti, kad amortizatorius yra labai svarbi detalė, kuri lemia automobilio stabdymo kelią ir automobilio stabilumą.

Jeigu prireikia keisti amortizatorių, specialistai pataria keisti abu vienos ašies amortizatorius. Vieno keisti nerekomenduojama, nes abu amortizatoriai turi dirbti vienodai.

Užsakymo Nr. KMC20144

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: