Kaune pristatytas didžiulės sėkmės sulaukusios Andriaus Tapino knygos „Vilko valanda“ tęsinys „Maro diena“. Į Kauno įgulos karininkų ramovėje vykusį knygos pristatymą susirinko didžiulė minia autoriaus gerbėjų, kuriems renginio organizatoriai dovanojo ne tik įdomų susitikimą su A. Tapinu, bet ir nuotaikingą koncertą.

Žinomas žurnalistas ir televizijos laidų vedėjas Andrius Tapinas į grožinės literatūros pasaulį įžengė dar 2013-aisiais, parašęs pirmąją savo knygą „Vilko valanda“. Šis kūrinys tapo pirmuoju lietuvišku steampunk žanro romanu. Tokiuose romanuose veiksmas vyksta anachronistinėje Viktorijos epochoje arba alternatyvioje jos versijoje. Knygoje „Vilko valanda“ vaizduojama alternatyvi Vilniaus realybė XX amžiaus pradžioje – A. Tapinas meistriškai perpina legendas ir istorines asmenybes su fikcija, perkurdamas istoriją. Pirmasis steampunk žanro bandymas Lietuvoje buvo puikiai sutiktas publikos – „Vilko valanda“ pripažinta geriausia 2013-ųjų knyga.

Tęsinio laukti ilgai nereikėjo – penktadienį vykusio knygos „Maro diena“ pristatymo metu renginio vedėjas Aidas Puklevičius juokavo, jog pristatęs antrąją knygą A. Tapinas jau gali vadintis tikru rašytoju. „Vilko valandos“ tęsinyje autorius praplečia alternatyvios realybės ribas – knygoje iš naujo kuriama ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Konstantinopolio bei Londono istorija. A. Tapino teigimu, „Maro dienoje“ veiksmo, mistikos ir žinomų Lietuvos veikėjų dar nematytame amplua bus kur kas daugiau nei „Vilko valandoje“. Skaitytojai sužinos, jog alternatyvioje visatoje rašytoja Žemaitė buvo partizanų vadė, o kompozitorius M. K. Čiurlionis – magas. „Visi kažkodėl jaučia pareigą pasakyti, jog antroji knyga visada bus prastesnė už pirmąją“, – sakė autorius. „Viena vertus, kai tau tai visą laiką kartoja, kyla nerimas, ar pavyks viską padaryti tinkamai, kita vertus, tai kartu ir iššūkis – o gal galima padaryti įdomiau? Juolab, kad rašydamas pirmąją knygą vis dar nelabai žinai, ką darai ir tik po to, sulaukęs kritikos lavinos, daug ką supranti ir nori, jog antroji knyga pateisintų skaitytojų lūkesčius.“

© Justinos Markuckytės nuotr. / KaunoZinios.lt

Akivaizdu, jog skaitytojai „Vilko valandos“ tęsinio laukė su nekantrumu – Kauno įgulos karininkų ramovėje neužteko vietų visiems norintiems pamatyti knygos pristatymą. Žiūrovai ne tik turėjo galimybę pasiklausyti autoriaus – jiems taip pat buvo surengtas nemokamas grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas, magijos triukus ant scenos rodė Rokas Bernatonis. Po renginio visi norintys galėjo įsigyti naująją A. Tapino knygą, autorius dalino autografus. „Maro dienos“ pristatymą stebėjo ne tik susirinkusieji į ramovę – renginys tiesiogiai transliuotas internetu.

© Justinos Markuckytės nuotr. / KaunoZinios.lt

„Maro diena“ – antroji A. Tapino ciklo „Akmens ir garo miestai“ dalis. Autorius planuoja išleisti dar bent dvi šio ciklo knygas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: