© Hector de Gregorio

Žvelgiant į Hector de Gregorio kūrybą jaučiamas žodžiais nenusakomas jausmas: fantazijos, istorijos, simbolių, fotografijos, tapybos ir galiausiai profesionalumo visuma neleidžia žiūrovui nuleisti akių nuo jo išskirtinų paveikslų.

Prie kiekvieno darbo menininkas praleido šimtus valandų, tobulino juos kiek tik įmanoma ir  kaip pats sako, į juos įdėjo visą savo širdį. Jo požiūris į kūrybą labiausiai įtakotas ne tik senųjų meistrų, kurie tapydavo karalius ir herojus tam , kad papasakotų jų pergalingų užkariavimų ir šlovės istorijas, bet ir mamos, kuri buvo paprasta siuvėja.

De Gregorio įgijo grafikos magistro Londono karališkajame koledže (angl. London Royal College of Art ) 2009 metais. Būtent ten menininkas sukūrė savitą kūrybos stilių, išlaisvino savo kūrybą ir tapo itin imlus savo darbams. Kiekvienas jo sukurtas darbas reikalauja daugybės paieškų ne tik spalvų paletėje. Menininkas didelį dėmesį skiria kostiumų dizainui, fotografijos ir savito stiliaus paieškoms.

Menininko darbai yra plačiai žinomi ir perkami tarp meno entuziastų. Pats Hector de Gregorio yra apibūdinimas kaip „nenumaldomas meno kurstytojas”.

© Hector de Gregorio

Menininkas siekia kaip įmanoma stipriau sužavėti žiūrovą, todėl vienas didžiausių jo siekių yra kaip įmanoma ilgiau išlaikyti žiūrovo žvilgsnį. Tai jam padeda padaryti skoningai tamsios fotografijos, kurios persmelktos misitika, fantazija ir neretai nuogais kūnais. Nors gali atrodyti, jog autoriaus darbuose vyrauja sakrališkumas, pats autorius teigia, jog taip nėra. Tiesa, galima įžvelgti religinę potekstę, tačiau dažniausiai tai būna paprastas fetišizmas.

© Hector de Gregorio

Hector‘o kūrybos procesas prasideda jo įkurtoje studijoje, kurioje jis fotografuoja savo draugus priešais baltą sieną. Dažniausiai jie būna apsirengę jo paties kurtais ypač įmantriais rūbais, kas, žinoma, suteikia kiekvienam darbui dar daugiau estetikos ir individualumo. Autorius mėgsta “pagyvinti” savo darbus tam tikrais elementais: dažniausiai tai būna pergamento spalvos fonas, kokia nors lotyniška frazė ar kiti motyvai, dažniausiai susiję su religinėmis ir  mistinėmis konotacijomis.

© Hector de Gregorio

Pats autorius labai domisi Europos menininkais, o labiausiai jį žavi ekstazę perteikiantys kūriniai. Didelę įtaką jo kūrybai daro Renesanso dailininkas Lippi, realizmo šalininkas Caravaggio, siurrealistas Salvadoro Dali ir makabriški Hieronym Bosh darbai. Įdomus faktas, jog didžiausią įtaką jo kūrybai padarė motina, kuri buvo siūvėja. Nuo pat mažų dienų ji sūnui skiepijo katalikybę ir išugdė supratimą kostiumų kūrimo procese. Būtent jos dėka Hector‘as suprato, jog paprastas audinys suteikia galimybę sukurti kažką neįprasto, ranka neapčiuopiamo ir neabejotinai jausmingo. Galutinis autoriaus darbas dažniausiai “kvepia“ viduramžiais, tačiau nors ir perteikia tam tikrą istorinę plotmę, jo darbai vis vien išlieka šiuolaikiški.

© Hector de Gregorio

Hector de Gregorio kūriniai plačiai pripažįstami kritikų ir eksponuojami lankomiausiose parodose Milane, Londone, Berlyne, Niujorke, Majamyje ir Čikagoje.  2009 metų lapkritį jis laimėjo prestižinę “Jaunojo menininko premiją” už  įkvepiančią kūrybą ir neišdildomą įtaką šiuolaikinių portretų kūrimo procese.

© Hector de Gregorio

Taip pat skaitykite:  Steve Cutts – kovotojas prieš “pamišusią” visuomenę [FOTO]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: