Youtube vaizdo įrašo kadras.

Jeigu viešoje vietoje pamatytumėte įtūžusį vyrą, kuris naudoja  fizinę jėgą prieš moterį, ar įsikištumėte? Turbūt daugelio  atsakymas būtų teigiamas. Net jeigu jūs neišdrįstumėte to padaryti, neabejotinai kas nors iš aplinkinių, piestu stotų ginti moters.

Tačiau ką darytumėte jeigu moteris užpultų vyrą? Stovėtumėte ir nieko nedarytumėte? O galbūt tai jums sukeltų juoką?

Socialinis eksperimentas atskleidžiantis kaip skiriasi mūsų požiūris į smurtą šeimoje, kai auka tampa ne moteris, o vyras.

Jungtinėje Karalystėje  vyrų teises ginanti  organizacija ”ManKind Iniatitive“, surengė socialinį eksperimentą, kuriame buvo stebima žmonių reakcija į dvi skirtingas situacijas.

Pirmoje situacijoje, vaikinas pradeda šaukti ant savo merginos ir ją stumdyti. Vyro agresyvūs veiksmai netrukus sulaukia aplinkinių dėmesio ir žmonės gatvėje pradeda kištis į įsiplieskusį ginčą, norėdami įsitikinti, jog merginai viskas gerai.

Antrojoje situacijoje vaikinas ir mergina apsikeičia vaidmenimis: mergina pradeda šaukti ant vaikino, jį stumdyti, o galų gale vaikinas priremiamas prie parko vartų. Žmonių reakcija stulbinanti: nei vienas praeivis nesiryžo padėti vyrui, o kitiems tokia situacija net sukėlė juoką.

Organizacijos „ManKind Initiative“ duomenimis, Jungtinėje Karalystėje šeimyniniuose ginčuose net 40% nukentėjusiųjų yra vyrai. Pernykščiai duomenys rodo, jog  720, 000 vyrų Jungtinėje Karalystėje patyrė smurtą šeimoje. Organizacija eksperimentą pavadinusi  “Smurtas yra smurtas”, stengiasi parodyti visuomenei, jog jėgos panaudojimas prieš vyrus nėra vienodai suprantamas visuomenėje kaip smurtas prieš moteris.

„Mes gyvename lygių teisių visuomenėje, todėl į smurtą prieš vyrus turi būti atkreiptas lygiai toks pat dėmesys kaip ir prieš moteris”- sako Markas Brooks, „ManKind Initiative” prezidentas.  „Turime suprasti, jog permainos yra privalomos, turint omenyje, jog daugelis vyrų apie smurtą šeimoje nutyli ir bijo apie tai prabilti viešai”- priduria M. Brooks.

Kaip manote, kokia būtų visuomenės reakcija, jeigu toks eksperimentas būtų surengtas Lietuvoje?

Taip pat skaitykite: Apie lytis, maskulinizmą ir normas

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: