Kino filmo "Terminator Génesis" plakatas

Ar kas galėtų įsivaizduoti vasarą, be filmų su Arnoldu Schwarzeneggeriu? Nesvarbu ar Arnoldas dėvi krūvas kailinių ar yra sunkiai apsiginklavęs, ar nėščias, jis eilinį kartą tampa naujo įspūdingo filmo pagrindiniu elementu. Išvydę naujas „Terminatorius: Genesys“ reklamas, galėsite neabejoti – Arnoldas sugrįžo. Gubernatoriaus rolė tiesiog nublanksta prieš turiningą Holivudo blogiuko karjerą, tad tikėkimės, kad Kalifornijos valstija išsivers be „Terminatoriaus“.

Naujasis „Terminatorius“ turėtų sulaukti nemenko pasisekimo. Vienintelis dalykas skiriantis „Terminatorius: Genesys“ nuo šiemet pasirodžiusių filmų tęsinių (tokių kaip „Pašėlęs Maksas“, „Juros periodo pasaulis“, „Žvaigždžių karai“, „Greiti ir įsiūtę“ bei „Bado žaidynės“) yra tai, jog „Terminatoriaus“ siužeto linija atsigręžia į praeitį. Tai reiškia, kad koreguojant filmo seką bus neatsižvelgiama į originalią filmo istoriją.

1984 m. pasirodęs „Terminatorius“, į dienos šviesą iškėlė režisierių Jamesą Cameroną, tačiau nepamirškime, kad svarbų vaidmenį šioje dalyje užima Sarah Connor (vaid. Linda Hamilton) – padavėja, kuri susiduria su futuristine žudymo mašina. Nėščios moters kova prieš (manomai) neįveikiamą priešą, atsiduria pačiame įkarščio centre. Sarah – paprasta, ypatingais sugebėjimais nepasižyminti moteris, galų gale įrodo, kad vilties ir dvasinės stiprybės gali pakakti, norint įveikti net ir sunkiausias gyvenimo kliūtis.

Kitą svarbų vaidmenį atlieka Kyle‘as Reese‘as (vaid. Michaelas Biehnas), super galių turintis kareivis, atsiųstas į praeitį, kad apsaugotų Sarah Connor nuo visa griaunančio T-800 roboto. „Eikš  su manimi jei nori gyventi“ (angl. “Come with me if you want to live”)  įspėja kareivis, išgelbėdamas Sarah nuo mirties. Netrukus, Sarah sužino daug svarbių dalykų apie ateitį. Naujajame „Terminatorius: Genesys“, Sarah Connor, kurios vaidmenį atlieka Emilia Clarke, pasako lygiai tą pačią frazę pasimetusiam Kyle Reese‘ui (vaid. Jai Courtney), kuris priešingai nei ankščiau, turi pasikliauti ateities sergėtoja Sarah.

Terminatorius: Genesys“ tęsia puikią istoriją, vaizduojančią susidūrimą tarp neišvengiamos ateities bei nepalaužiamos žmogaus dvasios; švelnumo akimirkas tarp dviejų žmonių, smurto ir siaubo apsuptyje bei žmogiškosiomis valios pastangomis įveikiamas kliūtis. Filmas puikiai pavaizduoja šiuolaikinę priklausomybę technologijoms. Užuot priešinęsi technologijom, mes tampame tingiais žiaurumo įsikūnijimais.

Filmo siužetas šiek tiek nusigręžia nuo visų mėgiamo Arnoldo Schwarzeneggerio veikėjo, kuris šioje dalyje (dėl neaiškių priežasčių) grįžta į praeitį, kad užaugintų Sarah Connor ir padėtų jai pasiruošti mūšiui.

1984 m. išleistas „Terminatorius“, kino pasaulyje įtvirtino Arnoldą Schwarzeneggerį, kuris tapo daugelio pamėgtu aktoriumi. Ir ko gero, pati maloniausia akimirka naujoje „Terminatoriaus“ dalyje atsiskleidžia tuomet, kada Arnorldo Schwarzeneggerio veikėjas susitapina su savo pirmtaku.

Šią filmo vietą būtų galima vadinti kulminacija, nes senasis Arnoldas galų gale pasiekia savo. Amerikos numylėto veikėjo vaidmenį, aktorius pirmą kartą atliko daugiau nei prieš trisdešimt metų. Blogiuko personažas buvo pamiltas ne tik dėl savo grėsmingos išvaizdos, bet ir dėl nesikeičiančio akcento. Visi žiūrovai puikiai žino, kad žmogiškumą šiame filme reprezentuoja būtent šis veikėjas. Tai vienintelis robotas sugebėjęs išsaugoti nekaltą žemę nuo blogio gniaužtų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: