Kino filmo "Still Alice" kadras

Jubiliejinio 20-ojo Kino pavasario uždarymo filmu pasirinkta drama „Vis dar Elis“ („Still Alice“) – vienas stipriausių metų kino kūrinių, pasakojantis universiteto dėstytojos, kuriai diagnozuojama ankstyva Alzhaimerio liga, istoriją.

Visiems, susirinkusiems pamatyti Kino pavasario uždarymo filmo, buvo akivaizdu – šiųmetinis festivalis pavyko ir sulaukė didžiulio lankytojų antplūdžio. Finalinis filmas „Vis dar Elis“ nebuvo išimtis – kino salėje laisvų vietų nebuvo. Festivalio uždarymo ceremonijos metu Kaune susirinkusiems filmų gurmanams dėkojo kino kritikas Gediminas Jankauskas. Kino pavasario finalui buvo pasirinktas filmas, jau sužavėjęs viso pasaulio žiūrovus ir kalbantis apie vieną dažniausių sveikatos sutrikimų, su kuriuo susiduriama metams bėgant – Alzhaimerio ligą. „Vis dar Elis“ pelnė per 30 įvairių kino pasaulio apdovanojimų, tarp kurių – ir Oskaro statulėlė aktorei Julianne‘ai Moore už geriausią moters vaidmenį.

Alice Howland (Julianne Moore) – talentinga universiteto profesorė ir puikiai žinoma rašytoja. Moters gyvenimas, regis, yra tobulas – ji dirba mylimą darbą, yra laimingai ištekėjusi ir turi tris puikius vaikus. Idilė suskaldoma, kai Alice, garsėjančiai savo intelektu ir sąmoju, nustatoma ankstyvos stadijos Alzhaimerio liga. Moteris ima pamiršti žodžius, datas, ilgainiui net savo vaikų vardus. Liga tampa šeimos išbandymu, tačiau Alice sveikatai sparčiai prastėjant, moteris suvokia, kuo galų gale baigsis jos liga ir stengiasi savo likimą pasitikti oriai, praleisdama kuo daugiau laiko mylinčių žmonių apsuptyje.

Kino filmo “Still Alice” kadras

Julianne Moore yra viena tų aktorių, apie kurias sakoma: „susitvarkytų su bet kokiu vaidmeniu“. Jos filmografija ir sukurtų personažų spektras išties įspūdingi, o moters talentas už vaidmenį filme „Vis dar Elis“ šiemet pagaliau buvo įvertintas Oskaru. Prieš tai šiam prestižiniam kino pasaulio apdovanojimui aktorė buvo nominuota net keturis kartus. Dar vienas malonus netikėtumas – Kirsten Stewart vaidmuo. Ši aktorė, regis, niekaip negali atsikratyti ją išgarsinusio „Saulėlydžio“ sukurto amplua, tačiau filme „Vis dar Elis“ suvaidinta Julianne Moore herojės dukra galbūt pagaliau taps atspirtimi rimtesniems vaidmenims gauti ir pademonstruoti savo aktorinį talentą.

Kino filmo “Still Alice” kadras

Filmo sėkmę nulėmė ir puikiai pasirinkta filmo tema. Visi filmai, kalbantys apie neišgydomas ligas, vienaip ar kitaip paliečia žiūrovus, tačiau Alzhaimerio liga siaubinga tuo, jog sunaikina žmogaus tapatybę, protą, palikdama tik kūną, kaip prieš tai jame egzistavusios sielos įrodymą. Pagrindinės herojės siekis oriai pasitikti ligą ir kiek įmanoma ilgiau su ja kovoti – puikus pavyzdys ir įkvėpimas visiems, vienaip ar kitaip susidūrusiems su Alzhaimerio liga.

Verdiktas: 9/10

„Vis dar Elis“ – jautrus, aktualus ir emociškai labai paveikus filmas apie vienos šeimos stiprybę sunkios ligos akivaizdoje. Vienintelis dalykas, užkliuvęs šiame filme – pernelyg idealizuojamas Alzhaimerio ligos vaizdavimas, iki galo neatskleista ligos esmė ir progresavimas. Siekio oriai pasitikti ligą idėja, ko gero, buvo sumanyta norint padaryti filmą vizualiai patrauklesnį žiūrovams, tačiau pateikus Alzhaimerio ligą jos nešlifuojant ir nepagražinant „Vis dar Elis“ paveikumas būtų buvęs dar stipresnis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: