Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Turkijoje tūkstantinės minios, skanduodamos “Bedieviai žudo musulmonus!”, protestavo prieš kruviną susidorojimą Egipte su nuverstojo prezidento Mohamedo Mursi (Mohamedo Mursio) šalininkais.

Apie 3 tūkst. demonstrantų Ankaros mečetėje surengė laidotuvių maldą žuvusiems Egipte, o paskui nužygiavo prie JAV ir Egipto ambasadų.

Iškėlę M. Mursi portretus ir išskleidę plakatus “Praliejusieji musulmono kraują paskęs savo pačių kraujyje!”

Kai kurie jaunuoliai veidus išsidažė raudona, balta ir juodą juostomis – imituodami Egipto vėliavą. “Islamistų judėjimo nesustabdysi!” – šaukė jie.

Stambule daugiau kaip tūkstantis protestuotojų susirinko prie mečetės ir skandavo “Nešdinkis, Sisi!” Egipto armijos vadui Abdel Fattah al-Sisi (Abdeliui Fata Sisi).

Smurtas Egipte išsiveržė trečiadienį, kai saugumo pajėgos ėmė griauti protestavusių M.Mursi šalininkų stovyklas Kaire; žuvo apie 600 žmonių.

Islamiškoji Turkijos vyriausybė, puoselėjusi draugiškus santykius su M.Mursi ir jo Musulmonų brolija, smarkiai kritikuoja Egipto kariškių veiksmus.

Turkija atšaukė ambasadorių Egipte po to, kai ketvirtadienį Turkijos ministras pirmininkas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pasmerkė taikių protestuotojų “žudynes”.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: