Organizatorių archyvo nuotr.

Šeštadienio popietę Užupio meno inkubatoriuje duris atveria jau aštuntus metus iš eilės organizuojamas tarptautinis festivalis „Ką tu čia dabar darai? 2013“.

Renginio iniciatorius Marius Abramavičius pasakoja, kad šis festivalis skirtas savęs atradimui ir veiklos bei būties įprasminimui.

„Festivalio metu susirinkę įvairių sričių menininkai savo performansus atliks netradicinėje,  saugumu alsuojančioje erdvėje, taip atskleisdami savo giliausius kūrybinius gebėjimus bei įprasmindami savo pašaukimą. Svarbiausias tikslas – kad menininkai pasidžiaugtų pačiu kūrybos procesu ir jame gimstančiais tobulai atliekamais performansais“, – pasakoja M. Abramavičius.

Festivalyje lankysis jauna, bet tarp Norvegijos melomanų jau spėjusi pelnyti pripažinimą, elektroninės popmuzikos grupė „Let‘s be Light“, kuri visus susirinkusius vilios prisiminti 8-9 dešimtmečių ritmus ir skambesius.

Užupyje viešintys „Let‘s be Light“ atliks ne tik geriausius savo muzikinius kūrinius, bet ir kartu su lietuvių atlikėjais kartu kurs performansą „Rabotnička – Kali“. Jungtiniame abiejų šalių pasirodyme susijungs  vokalas, elektroninės muzikos ritmai bei viską apjungianti šviesos simfonija. Pasirodymo metu aplink Vilnelę plaikstysis Rasos Mekuškaitės sukurti  puošnūs aitvarai – tūbos

„Šis performansas skirtas pažadinti bei pažinti moteriškumą, atskleisti trapią, rūpestį dovanojančią moters pusę, taip pagerbiant ir įprasminant jos būtį“, – pasakoja Skaidra Jančaitė, dainininkė ir šio performanso atlikėja.

Festivalio “Ką tu čia dabar darai? 2013“ metu susirinkę atlikėjai visus dalyvius panardins į romantizmu persmelktą misteriją „Iš praeities“, atversdami Maironio tekstus. Misterija sukurta 2012 metais, minint didžio lietuvių poeto gimimo 150-tąjį jubiliejų, o jos premjera įvyko Kijevo Nacionaliniame T.Ševčenkos universitete, kuriame Maironis studijavo, jo vardo

auditorijos atidarymo proga. Misterijoje „Iš praeities“ susijungia poetinė klasika, interpretuojama elektroninės muzikos ir modernaus profesionalaus vokalo technikomis.

Renginio metu taip pat bus galima išvysti, išgirsti bei pajusti adventinės meditacijos, tradicinio „kree“ stiliaus liaudies dainas iš Norvegijos vakarų pakrantės bei sutartines apjungiantį pasirodymą  „Vėjas pritaria net tylėdamas“.

Festivalio “Ką tu čia dabar darai? 2013“ pradžia – gruodžio 14 d. 17 val. Užupio respublikoje įsikūrusiame Užupio meno inkubatoriuje, adresu Užupio g. 2a, Vilniuje.

Gruodžio 15-ąją nuo 13 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto, tęsiant festivalį, į dangų su aitvarais pakils Ukrainos ir Lietuvos vėliavos, taip išreiškiant solidarumą mūsų kaimynams bei palaikant juos sunkioje kovoje demokratijos link. Vėliavas kels aitvarų meistras  ir vienas iš šio projekto iniciatorių Tadas Surkys.

Daugiau informacijos: Marius Abramavičius Neboisia, tel.: +37067788238, el.p. uzufoto@gmail.com www.uchplus.org

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: