Karštis
(c) V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.

Trečiadienį Tarptautinę vaikų gynimo dieną Kaune startavo tradicinė vaikų globos namų futbolo šventė „MTG Futbolas taikai“.

Vaikų globos namų auklėtinių šventės atidarymą Nacionalinėje futbolo akademijoje pradėjo tradicinės įvairių šalių spalvomis pasidabinusių komandų eisenos. Aidint gausiais plojimais komandos apėjo garbės ratą su aukštai iškeltomis savo šalių vėliavomis.

Susirinkusius dalyvius pasveikino Kauno miesto kūno kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Albinas Grabnickas, Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentas Romanas Levinskas, o Nacionalinės futbolo akademijos direktorius Raimondas Statkevičius padrąsino vaikus jaustis, kaip namie.

Vaikų globos namų auklėtiniai tris dienas praleis akademijoje, kur galės leisti laiką ne tik futbolo aikštėje, o ir už jos ribų. Karštą pirmąją vasaros dieną dalyvius gelbėjo šaltas vanduo iš dušo ir ledai. Vėliau visi vaikai patraukė į Kauno zoologijos sodą.

Pirmąjį turnyro dieną vainikavo speciali vakaronė, kurios metu dalyvių laukė ypatingas pasirodymas – televizijos projekto „Chorų karai“ praėjusių laimėtojo Kauno šampaninio choro koncertas. Vėliau visi dalyviai pristatė iš anksto paruoštus „namų darbus“ – specialiai šiai šventei paruoštą dainą ar pasirodymą. Šioje vakaronėje netrūko gerų emocijų ir gausių plojimų.

„Vaikų globos namų auklėtiniai kiekvienais metais su nekantrumu laukia šios šventės. Jie čia atvažiuoja kaip į savo namus. Šios šventės emocijos sunkiai nupasakojamos. Reikia pamatyti kaip 14-mečiai žaidžia prieš 5-8 metų vaikus. Jie išeina į aikštę pasižaisti, gerai praleisti laiką visai negalvodami apie rezultatą”, – įspūdžiais apie šventės pirmąją dieną dalijosi LFF masinio futbolo projekto koordinatorius Vaidotas Rastenis.

„MTG Futbolas taikai“ šventė finišuos penktadienį. 13 valandą futbolo aikštėje draugiškose rungtynėse jėgas išbandys Vaikų globos namų ir TV žvaigždžių komandos, o vėliau vyks tris dienas trukusių vaikų futbolo varžybų finalas.

LFF.lt informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: