KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Jau pirmosiose savo oficialiose Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) rungtynėse Jonas Valančiūnas atliko dvigubą dublį. Tačiau jo debiutas buvo paženklintas skaudžiu pralaimėjimu.

Lietuvio atstovaujama Toronto „Raptors“ namie 88:90 (25:27, 23:21, 23:15, 17:27) nusileido Indianos „Pacers“ komandai.

23 minutes žaidęs Valančiūnas pelnė 12 taškų (6/15 dvitaškių), atkovojo 10 kamuolių, blokavo 1 metimą ir 4 sykius prasižengė.

Mačą pradėjęs starto penkete, savo pirmuosius taškus NBA Valančiūnas pelnė sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes, kai puolime atkovojo kamuolį ir įmetė iš po krepšio.

Nė neįpusėjus trečiam kėliniui vidurio puolėjas iš Lietuvos buvo atlikęs dvigubą dublį – 10 taškų ir 10 atkovotų kamuolių.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui „Raptors“ pirmavo 84:74, tačiau Davido Westo vedama „Pacers“ komanda spurtavo 11:2 ir sumažino atsilikimą iki 85:86.

Mačo lūžis įvyko paskutinėmis sekundėmis. Likus žaisti 21 sekundę teisėjai po ginčytino epizodo kamuolį atidavė „Pacers“ komandai, o šios ekipos gynėjas George’as Hillas likus žaisti 2,1 sekundes pelnė pergalingus taškus.

Paskutinę ataką Toronto ekipa patikėjo Andrea Bargnani, tačiau jo metimas net nelietė lanko.

Valančiūnas tapo pirmuoju naujoku po Blake’o Griffino (2010 m.), savo debiutinėse rungtynėse atlikusiu dvigubą dublį.

Kitas „Raptors“ lietuvis, Linas Kleiza, nepakilo nuo suolo.

„Raptors“: Kyle’as Lowry 21 (8 rez. perd., 7 atk. kam.), Andrea Bargnani 16 (4/15 dvit.), Jose Calderonas 15, Jonas Valančiūnas 12 (10 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 10.

„Pacers“: Davidas Westas 25, Paulas George’as (15 atk. kam.) ir Roy Hibbertas (9 atk. kam.) po 14.