Šiemet studijas Vytauto Didžiojo universitete (VDU) pradėjo rekordinis užsieniečių būrys – daugiau nei 60 pagal įvairias mainų programas pusmečiui ar metams atvykusių studentų, tarp jų – ir prestižinės Fulbright stipendijos laureatė.

“Užsieniečiams VDU patrauklus aukšta studijų kokybe, lankstumu ir galimybe studijuoti liberaliame jaunatviškame universitete. Šiais metais atvyko ir išskirtinai gabi studentė, gavusi prestižinę Fulbright stipendiją”, – kalbėjo Tarptautinių ryšių tarnybos direktorė Zina Baltrėnienė.

Anot Z.Baltrėnienės, kasmet augantis studijomis VDU besidominčių gabių studentų skaičius rodo, kad jaunas universitetas Lietuvoje ir užsienyje jau užsitvirtino stiprias pozicijas ir nenusileidžia kitiems.

VDU renkasi ir vis daugiau pagal populiariausią mainų programą “LLP Erasmus” atvykstančių studentų, kurie vertina studijų kokybę ir nori dalytis turimomis žiniomis bei patirtimis.

“Jaučiama ryški tendencija – dabar mainų studentai kryptingai renkasi Vytauto Didžiojo universitetą. Anksčiau atvykstančius studentus lyginome su turistais – juos domino šalies istorija, kultūra, gyvenimas postkomunistinėje valstybėje, o ne universitetas, siūlomos studijos, jų kokybė. Dabar jie žino, kur važiuoja, ko nori ir atvykę pramogas derina prie studijų, o ne atvirkščiai, kaip buvo programos vykdymo pradžioje”,- pirmuosius ir dabartinius mainų studentus lygino VDU Tarptautinių ryšių tarnybos Tarptautinių programų koordinatorė Jurgita Pilypaitytė.

Taip pat didesnis nei paprastai ir visai studijų trukmei universitetą pasirinkusių užsieniečių skaičius. Bakalauro ar magistro kvalifikacinių laipsnių siekiantys užsieniečiai išsiskiria ypatingai stipria motyvacija, dalis stebina itin geromis lietuvių kalbos žiniomis. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Verslo administravimą studijuoti atvykęs Lukas Poderis VDU pasirinko paklausęs draugų rekomendacijų. Justinai Subačiūtei iš valstijų grįžti į Lietuvą ir studijuoti čia buvo sena svajonė. Apie studijas Lietuvoje ne vienerius metus svajojo ir puikiai lietuviškai kalbantis Ghulam Rabani Rahmat iš Afganistano, šiemet jo noras išsipildė – jis VDU įstojo į teisę.

Universitetas šiandien – humanitarinių ir socialinių, teologijos ir menų, politikos ir teisės mokslų židinys Kaune. VDU savo veikla ženkliai prisideda ir prie Kauno bei visos Lietuvos kultūrinio gyvenimo puoselėjimo. Tai viena liberaliausių aukštųjų mokyklų Lietuvoje, tęsianti 1922 m. Kaune įkurto Lietuvos universiteto misiją. VDU studentus, dėstytojus ir absolventus vienija “artes liberales”, t. y. laisvųjų menų universiteto idėja.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: