VDU universitete -
(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

VDU Socialinės ir politinės teorijos katedra organizuoja „Radical Philosophy“ seminarų ciklą, kurio pirmasis susitikimas įvyks rugsėjo 15 d., 18 val., Politikos mokslų ir diplomatijos fakultete (Gedimino g. 44-203).

Susitikime paskaitas skaitys dėstytojai Brynnaras Swensonas (Butlerio universitetas, JAV) ir Andrew Knightonas (Kalifornijos valstijos universitetas, JAV).

Brynnaras Swensonas iš Butlerio universiteto skaitys paskaitą tema „The Human Network®: Social Media and the Limit of Politics“, tuo tarpu Andrew Knightono (Kalifornijos valstijos universitetas) paskaitos tema – „Productivities of the Unproductive: Human Capital, Bartleby, and Beyond“.

Paskaitoms vadovausiantis PMDF Socialinės ir politinės teorijos katedros docentas J. D. Miningeris trumpai pristatė artėjančiame renginyje nagrinėjamą temą:

„Ne paslaptis, kad šiais laikais iš esmės keičiasi tai, ką mes galime vadinti darbu. Darbo laikas jau nėra tik laikas, praleistas biure, fabrike ir t. t. Pavyzdžiui, elektroninis paštas leidžia mums būti pasiekiamais visą laiką ir beveik visur. Socialiniai įgūdžiai, tokie kaip kūrybiškumas, bendravimas ir bendradarbiavimas, tapo dominuojančiomis idealaus darbuotojo kompetencijomis. Jei tai tiesa, argi paprasčiausias bendravimas, kaip antai pietavimas su draugais, negalėtų būti laikomas darbo praktika?“, – retoriškai klausė renginio vadovas.

Pasak J. D. Miningerio, svečiai iš JAV paskaitose aptars, kaip transformacija iš pramoninės į popramoninę ekonomiką iš esmės pakeitė darbą, ekonominės vertės apibrėžimą ir šiuolaikinę politiką: “Dr. Swensonas diskusijoje remsis neseniai įvykusia revoliucija Egipte bei maištais Londone, tuo tarpu Dr. Knightonas pradės nuo Hermano Melvillio provokuojančio apsakymo „Raštininkas Bartlebis“ („Bartleby the Scrivener“) ir sieks su juo sugretinti dilemas šiuolaikinėje politinėje ir ekonominėje praktikoje“, – sakė J. D. Miningeris.

„Radical Philosophy“ 2011 m. rudens semestro seminarų cikle bus diskutuojama apie filosofinių, ekonominių, socialinių ir estetinių santykių įvairovę materialiame bei nematerialiame darbe ir produkcijoje. Viešuosiuose seminaruose bus nagrinėjama metodologijų ir sąvokų sąveika bei susikryžminimas tarp filosofijos, estetinių formų ir politikos.

Renginys nemokamas. Paskaitos ir diskusijos vyks anglų kalba.

Vytauto Didžiojo universiteto informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: