(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.
Donatas Petreikis

Lapkritis – metas, kai bene labiausiai trūksta to svarbaus dalyko, galinčio akimirksniu pakelti nuotaiką, galinčio sušildyti.. Trūksta to šviesulio danguje, kuris parodytų, jog ir dargana turi pabaigą. Trūksta saulės. Darganotą lapkričio 12-ąją taisyti padėties Kaune atvyko grupė „Saulės broliai“. Kauno Ryšių istorijos muziejaus salėje jau į trečiąjį šio sezono koncertą pakvietė šaltuoju periodu šilumos besistengianti parūpinti „Palėpės muzika“.

Šis vakaras ypatingas tuo, kad tai pirmasis šios grupės autorinis koncertas Kaune. Grupė gyva, besikeičianti, tačiau jos branduolys niekuomet nesikeičia – broliai Saulius ir Donatas Petreikiai tvirtai laiko vadžias savo rankose. O šį kartą Kaune prie jų prisijungė „< ...>Kamerinis orkestras< ...>“: smuiku griežė Tadas Dešukas, prie mušamųjų sėdo Gediminas Mačiulskis, prie pianino ir akordeono atsidūrė Audrius Pazniokas, o pritariančiąją gitarą į rankas paėmė Domantas Razauskas.

Koncertas buvo neįprastas dar ir tuo, kad neišgirdome raminančių fleitos garsų, kuriuos skleistų bent viena iš daugelio Sauliaus fleitų. Instrumentai liko kažkur tarp Vilniaus ir Kauno pavedus mašinai. Mažai trūko, kad dar ir vieno pagrindinių grupės „variklių“ nebūtume išvydę – tik gerų žmonių dėka Saulius spėjo į koncertą laiku.

Vis dėlto šiokie tokie nesklandumai nesutrukdė atvežti taip reikalingos šilumos. Muzika iš įvairiausių šalių – Airijos, Škotijos, Armėnijos, švelnus ir į apmąstymus nugrimzti leidžiantis Donato balsas bei smuiko, perkusijos, pianino, akordeono ir dar vienos gitaros prieskoniai, besipinantys su scenos žibintais, sukūrė jaukumo ir nerūpestingumo įspūdį. Žinoma, negalima pamiršti ir jokių ribų neturinčio Sauliaus balso ir laisvumo scenoje bei grupės susikalbėjimo – žodžiu, žvilgsniu. Nebūtina turėti fleitą, kad įsivaizduotum ją esant tavo rankose, kad priverstum žmones ją išgirsti. Nes tai, ką kuria šie žmonės, pajuntama tik širdimi. O juk ji pajunta ir tai, ko akys nemato.

Nespėjus nei mirktelėti scenoje iš rankų buvo paleisti visi instrumentai ir muzikantai jau lenkėsi publikai. Aplodismentų pliūpsnis įrodė, kad žmonės pajuto ir patikėjo tuo, kas čia vyko prieš akimirką. Tačiau atlikėjų niekas taip greitai nepaleido – jiems vėl teko grįžti į sceną ir suteikti dar šilumos žmonėms. Žiūrovai išgirdo netgi trupinėlį regio – buvo atlikta ištrauka iš labai retai beskambančios dainos „Šambala“, o koncertas užbaigtas daina apie tai, ko labai dažnai visiems pritrūksta – kantrybę.

Tad tokiais neįprastos saulės spinduliais baigėsi dar vienas vakaras besisvečiuojant Palėpėje. Tačiau jau lapkričio 19-ąją ji vėl pakvies susiburti draugėn. Kauno Menininkų namuose vyks ZALA&Driukas albumo „Murmeklės suaugusiems“ pristatymas, kuriame, be Andriaus Zalieskos bei Aurimo Driuko, dar pasirodys ir Domantas Razauskas bei Ieva Narkutė.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: