(c) stock.xchng archyvo nuotr.

Europos futbolo asociacijų sąjungos (UEFA) licencijos šiems metams neturintis Vilniaus „Vėtros“ klubas šiemet negalės rungtyniauti UEFA Europos lygoje nepriklausomai nuo LFF taurės finalo baigties. Tai pakartotinai patvirtino UEFA generalinis sekretorius Gianni Infantino, į kurį kreipėsi Lietuvos futbolo federacija (LFF). Susiklosčius tokiai situacijai, teisė žaisti UEFA Europos lygoje atitenka Tauragės „Taurui“ .

Praėjusį sezoną „Vėtra“ A lygoje užėmė antrąją vietą ir iškovojo teisę atstovauti Lietuvai 2010/11 metų sezono UEFA Europos lygoje. Tačiau kovo mėnesį po LFF Apeliacinio licencijavimo komiteto sprendimo finansinių kriterijų laiku neįgyvendinusiam Vilniaus klubui nebuvo suteikta A lygos ir UEFA licencija.

„Vėtra“ neseniai pateko ir į 2009/10 sezono taurės finalą. LFF varžybų nuostatų 88 punkte numatyta, kad turnyro nugalėtojui arba finalininkui gali būti taikoma speciali licencijavimo procedūra. UEFA licencijavimo taisyklėse, kurių nuostatos privalo būti perkeltos ir į organizacijos narių taisykles, 15 straipsnyje numatyta, jog minėtas atvejis galioja tik tuomet, jei klubas tą sezoną apskritai nedalyvavo licencijavimo procese arba licencijavosi žemesniame lygyje. Tai įtvirtinta ir LFF licencijavimo taisyklių VII skyriaus 3 dalyje.

Nepaisant to, LFF kreipėsi į UEFA su prašymu apsvarstyti išimtį „Vėtros“ klubui. Tačiau generalinio sekretoriaus G.Infantino atsakomajame laiške teigiama, jog UEFA licencijavimo taisyklės numato išimtis tik žemesnių lygų klubams, o norint užtikrinti lygybę visiems klubams licencijavimo procesas negali būti atnaujintas išimties tvarka.

UEFA taip pat atkreipė dėmesį į Sporto Arbitražo teismo sprendimą dėl bylos „CAS 2006/A/1110 PAOK FC v/ UEFA“. Joje teigiama, kad „licencijos suteikimas po laiko reikštų lygybės principo tarp klubų pažeidimą ir sukurtų per daug neapibrėžtumo licencijavimo sistemoje.“

„Vėtros“ atvejis nėra išskirtinis Europos futbolo pasaulyje. Neseniai Finansinės krizės krečiamas Anglijos „Premier“ lygos klubas „Portsmouth“ taip pat pavėlavo pateikti dokumentus dėl licencijos gavimo pagal nustatytą terminą. Anglijos futbolo asociacija bei Anglijos „Premier“ lyga nusprendė apskritai neleisti dideles skolas turinčiam klubui dalyvauti licencijavimo procese. „Portsmouth“, kaip ir „Vėtra“, šiais metais negalės dalyvauti UEFA varžybose.

Lietuvai 2010/11 metų UEFA Europos lygos varžybose turėtų būti skirtos trys vietos. Kaip praėjusių metų bronzos medalininkė vieną kelialapį jau užsitikrino Marijampolės “Sūduva”. Kadangi 2009/10 m. finale “Vėtra“ susitiks su Panevėžio „Ekranu“, kuris kaip šalies čempionas dalyvaus UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose, likusieji du kelialapiai atiteks „Šiaulių“ (4 vieta 2009 m. A lygoje), ir Tauragės „Tauro“ (5 vieta 2009 m. A lygoje) klubams.

UEFA Europos lygos pirmojo atrankos etapo startas šiemet numatytas liepos 1 d. Jame dalyvaus trečioji pagal rangą Lietuvos atstovė. Nuo liepos 15 dienos vyksiančio antrojo kvalifikacinio etapo į kovą Europos lygoje įsijungs ir kiti du mūsų šalies klubai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: