© Andriaus Lelkaičio nuotr.

„Keisti dalykai vyksta Maskvoje“, anot vieno Bulgakovo „Meistras ir Margarita“ romano herojaus.  Bet šiuo atveju kalbu apie Vilnių. Prezidentė savo metų kalboje veik  viešai prisipažino esanti aršia dešiniųjų rėmėja. Anksčiau aršia komunistų rėmėja ji buvo net nuo 23 metų amžiaus, o dabar, pabuvusi pastaruosius 23 metus sąmoningai apolitiška, tapo dešiniąja. Ne ką keisčiau atrodo liberalų partijos, kovojančios prieš homofobiją nario E. Gentvilo parama ir įsiliejimas į politikierių gretas, kovojančių kaip tik prieš pasaulio baubą – gėjus. Štai, kokie tie liberalai, pasirodo.  Na, bet ačiū, patys viešai prisipažino.

V. Uspaskichas prisipažino, kad sutinkąs būti ir sušaudytu, žinoma, teismo sprendimu. Nors anksčiau  buvo pareiškęs, kad pasiruošęs čia pat Seimo tribūnoje persipjauti venas. Niekaip negali, žmogus, apsispręsti, mat ne kiekvienam lemta būti Sokratu.

Algirdas Butkevičius, premjeras, prisipažino, kad Birutė Vėsaitė niekam tikusi ministrė, todėl ją ir atstatydino.  Taip pat  prisipažino, kad jo Vyriausybė nevykdys socialdemokratų suvažiavimo priimto priešrinkiminio nutarimo ir pažado įvesti  progresinius mokesčius.  Vienas kitas socialdemokratų partijos narys paliko partiją  protestuodami.

Bet štai STT nenori prisipažinti dėl galimai vykdytų prieš Algirdą Butkevičių ir Juozą Oleką  provokacinių veikų. VSD, tačiau, antraip nei STT,  prisipažino, kad jau senai žinojo „slaptą“ matyt tik jiems patiems žinią, kad mūsų šalį puolą, čiulptuvais ir tinklais pančioja kraštutinius dešiniuosius pavertusi naudingais idiotais,   mūsų geriausia kaimynė Rusija.

Su kuria mūsų prezidentė savo pirmaisiais valdymo metais pabandė perkrauti santykius. Nors ir  nepavyko, bet prezidentė dar  neprisipažino.  Gal tai padarys savo penktaisiais valdžioje metais?

Bažnyčia prisipažino esanti prieš Stambulo konvenciją dėl smurto prieš moteris. Nežinojau, kad kunigai nekenčia moterų. Juk mergelę Mariją dieviną. Nesuprasi. Žinome, kad gera dalis Seimo narių  pasisako už bet kokį smurtą prieš vaikus. Patys prisipažino.  Juos, matyt, įtakoja Rusija, anot VSD, pakišusi tik „Klonio gatvės žinias“ skaitančiai publikai baidyklę, pavadinimu „Juvenalinė justicija“.  Esą bus grobiami iš padorių tėvų vaikai. Šiaip sau.  Iš neturėjimo ką veikti.  Taip jau atimta apie  2 000 vaikų iš asocialių šeimų. O sako, kad tradicinė šeima pati saugiausia vieta vaikui. Dar apie „Juvenalinę justiciją“.

Tai, kad tas imponuojančiai kažkieno ausyse  lotyniškai skambantis pavadinimas (lyg tas hebrajiškas  abra-ka- dabra) nieko bendro neturi su gvildenama tema, bet kiek nori su nepilnamečiais nusikaltėliais ir jų suėmimo bei jų  teismų teisiniu reguliavimu, peticijų rašytojams ir pasirašytojams nė motais. Sako, jau pasirašė apie dvylika tūkstančių. Turėtų pasirašyti apie  šimtas tūkstančių, tai yra tiek pat, kiek balsavo už labai nedrąsų  kelią.

Seimas ir toliau stebina savo absurdiškomis iniciatyvomis. Prisipažino,  kad kovoja už žodžio, kritikos  ir nuomonės laisvę.  Na, kad būtų galima tėkšti gėjui „Tu prakeiktas pideras! Tave maža nužudyti!“. Viešai, iš tribūnos, valstybės lygmenyje.  Jeigu praeitą antradienį Seimui pateiktas  įstatymo projektas bus prastumtas, žinoma.   Ir niekas tavęs neapkaltins neapykantos kitam kurstymu.  Bet ir čia, kritikos ir nuomonės riba yra  ten, kur prasideda atviras neapykantos kitam skatinimas. Taigi, kaip įprasta pasinaudojus demokratijos principų gynimo žargonu,  bandoma apeiti tuos  taip neapykantą kai kam skatinančius ES reikalavimus gerbti žmogaus teises ir laisves. Sukčiaujant siekiama įteisinti neapykantą, netoleranciją ir diskriminaciją apsimetant žodžio laisvės ginimu. Ką ten tarp jų veikia ponas Eugenijus Gentvilas, liberalizmo ramstis Lietuvoje? Jo kolegos tvirtina, neva kažkas  tą E. Gentvilą suklaidino. Gal pats homoseksualų siaubas P. Gražulis? Dabar, jau gal ir atsipeikėjęs, E. Gentvilas prisipažino, kad norėjo ne taip. Gal, bet išėjo kaip visada.

Štai kol kas tiek garsių žmonių  amą užimantys prisipažinimai.  Gal čia vasaros karštis kaltas?  Įdomu, kokių prisipažinimu sulauksime rudenį? Tikrai sulauksime.  Mat vasara ne vieną veikėją suvilioja visokiems nematytiems negirdėtiems žygdarbiams. Pavyzdžiui, viešėms prisipažinimams.

Originalus įrašas tinklaraštyje vinokuras.lt

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: