Interneto svetainė “YouTube” kreipėsi į Turkijos Konstitucinį teismą, prašydama panaikinti vyriausybės sprendimą uždrausti šią svetainę po to, kai į ją buvo nutekinti garso įrašai iš pasitarimo valstybės saugumo klausimais.

Konstitucinio teismo prašoma “nedelsiant” atšaukti šios svetainės blokavimą, pirmadienį panešė su byla susipažinęs šaltinis, nenorėjęs skelbti savo pavardės.

Vyriausybė nurodė blokuoti “YouTube” kovo 27 dieną po to, kai joje atsirado garso įrašas, kaip įtariama, padarytas aukšto lygio saugumo pareigūnų pasitarime dėl Sirijos.

Ankaros teismas penktadienį nurodė panaikinti visišką svetainės uždraudimą, išaiškindamas, kad toks blokavimas pažeidžia žmogaus teises, ir rekomendavo apsiriboti 15-os įrašų draudimu.

Tačiau vėliau teismas pakeitė savo sprendimą ir nurodė blokuoti svetainę, kol bus pašalinti įrašai iš susitikimo saugumo klausimais.

“YouTube” uždraudimas yra dalis platesnio masto susidorojimo su socialiniais tinklais, kurio buvo imtasi prieš kovo 30 dieną vykusius vietos valdžios rinkimus.

Anksčiau šalies premjeras Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) pareiškė, kad padarys galą “Twitter” po virtinės anonimiškai jame paskelbtų garso įrašų, esą atskleidžiančių korupciją jo aplinkoje.

Kovo 20 dieną vyriausybė nurodė blokuoti “Twitter”, tačiau ketvirtadienį konstitucinis teismas šį draudimą panaikino.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: