(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį Serbijos sostinėje Belgrade žaidė Eurolygos šeštojo turo rungtynes su vietos „Partizan“ krepšininkais. Šį kartą kauniečiams nepavyko iškovoti pergalės, rezultatu 68:62 laimėjo serbai.

A grupės turnyrinėje lentelėje tiek „Žalgiris“, tiek „Partizan“ turi po keturias pergales ir dvi nesėkmes. Tiesa, tarpusavio taškų balansas liko palankesnis Lietuvos klubui, nes žalgiriečiai sugebėjo apginti 11 taškų pranašumą, įgytą pirmajame susitikime Kaune.

Nors po Traviso Watsono metimo iš po krepšio rezultatas buvo lygus (2:2), netrukus serbai pelnė septynis taškus iš eilės bei nutolo – 9:2. Vis tik kauniečiai rankų nuleisti nebuvo linkę – dvitaškį pataikė Paulius Jankūnas, o po idealaus DeJuano Collinso perdavimo kamuolį į krepšį įkrovė Mirza Begičius – 6:9. Ir toliau labai sėkmingai rungtyniavo D.Collinsas, po keturių įžaidėjo taškų ekipas skyrė tik taškas – 10:11. Aikštelės šemininkai į tai atsakė dviem rezultatyviais išpuoliais, tačiau dar kartą dėjimu pasižymėjo M.Begičius (12:15). Deja, kėlinuko pabaigoje dominavo „Partizan“ krepšininkai, po pirmųjų dešimties minučių pirmavę 23:14.

T.Watsono tiksliomis atakomis prasidėjo antrasis ketvirtis (18:27). Po gražaus M.Pociaus „slalomo“ į varžovų baudos aikštelę, situacija nesikeitė – 20:29. Tačiau gynyboje svečiai ir toliau klydo per dažnai. Po vienos taiklios serbų baudos švieslentėje degė skaičiai 20:34. Nepaisant sėkmingos šeimininkų atkarpos, kauniečiai ir toliau demonstravo charakterį – P.Jankūnas pataikė iš arti, M.Begičius šaltakraujiškai sumetė baudas, o skirtumas kiek aptirpo – 24:34. Po akimirkos iš sunkios padėties neklydo D.Collinsas, sumažindamas atsilikimą iki vienženklio (26:34). Nepaisant to, „Partizan“ vėl atsitiesė ir nutolo – 41:27. Kėlinuko gale abi baudas pataikė M.Begičius, tačiau serbai atsakė tritaškiu, taip padėdami tašką ketvirčiui (44:29).

Pirmosiomis minutėmis po ilgosios pertraukos žalgiriečiai sunkiai rado kelius varžovų krepšio link. Pirmasis taškus kėlinyje pelnė D.Collinsas (31:50). Netrukus pasižymėti sugebėjo ir aukštaūgiai M.Begičius ir P.Jankūnas (35:52). Pagavę žaidimo ritmą kauniečiai nesustojo – Artūrui Milakniui sumetus baudas skirtumas dar aptirpo – 38:52. Šeimininkai atsakė tiksliomis baudomis, tačiau iš toli neklydo M.Kalnietis, prieš paskutinį ketvirtį sugrąžindamas intrigą – 43:54.

Paskutinės dešimt minučių prasidėjo atkaklia kova. Po M.Pociaus baudų „Žalgiris“ atsilikinėjo 11 taškų – 45:56. Krepšininkui dar kartą pataikius abi baudas, skirtumas neženkliai sumažėjo (48:58). Vienu metu serbams pavyko įgyti 15 taškų pranašumą, tačiau M.Kalnietis ir M.Begičius pasistengė, jog toks skirtumas išliktų neilgam – 51:63. Rungtynių pabaigoje žalgiriečių treneris Aco Petrovičius savo auklėtiniams akcentavo, jog svarbiausia – nepralaimėti didesniu skirtumu, nei varžovai buvo įveikti namuose. Po M.Begičiaus dėjimo situacija pagerėjo – 53:63. Deja, apsiginti nuo šeimininkų atakos nepavyko. Tačiau tai kompensavo Tomo Delininkaičio baudos – 55:66. Šiam pataikius tritaškį, o M.Begičiui neklydus nuo baudų metimų linijos, ekipas skyrė vienženklis taškų skaičius – 60:68. Paskutinį tašką susitikime padėjo D.Collinsas, taip galutinai užbaigdamas dvikovą – 62:68.

„Žalgiris“: M.Begičius 19 (5 atk. kam.), D.Collinsas 12 (3 per. kam.), T.Watsonas 6, P.Jankūnas 6 (11 atk. kam.), M.Pocius 6, T.Delininkaitis 5 (4 rez. perd.), A.Milaknis 2.

„Partizan“: D.Milosavljevičius 19, O.Lafavette 12, N.Jawai 9 (7 atk. kam.).