(c) Zalgiris.lt archyvo nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šeštadienį ir antrose ketvirtfinalio serijos rungtynėse nepaliko jokių vilčių Prienų „Rūdupio“ komandai, šventė pergalę rezultatu 100:77 bei serijoje iki dvejų pergalių triumfavo 2:0.

Jau nuo pirmųjų susitikimo minučių išryškėjo svečių pranašumas. Po Dainiaus Šalengos, Tado Klimavičiaus, Traviso Watsono bei Artūro Milaknio taškų „Žalgiris“ pirmavo „sausu“ rezultatu 8:0. Tik įpusėjus kėliniui „Rūdupis“ pelnė pirmuosius savo taškus, tačiau netrukus persvarą dar labiau įtvirtino du tikslūs įžaidėjo Aleksandro Čapino šūviai iš toli bei kapitono D.Šalengos dvitaškis (16:2). Po Martyno Pociaus sumestų baudų žalgiriečių persvara išaugo jau iki 16 taškų (18:2). Kėlinio pabaigoje šeimininkai kiek atsigavo (8:20), vis tik juos greitai nuramino Mario Delašas, efektingai įkrovęs kamuolį iš viršaus (22:8). Per paskutinę ketvirčio minutę pirmuosius savo taškus pelnė ir Mirza Begičius bei Adas Juškevičius, o „Žalgiris“ po pirmosios rungtynių atkarpos pirmavo užtikrintai – 27:11.

Svečiai iš Kauno apsukų nemažino ir po dvejų minučių pertraukėlės. Nors kiek aktyviau antrąjį kėlinį pradėjo šeimininkai, po M.Delašo tritaškio bei Povilo Butkevičiaus dėjimo, viskas stojo į savo vietas (32:14). Netrukus pirmąjį savo tritaškį pataikė ir Mantas Kalnietis, dar du taškus, šį kartą nuo baudų metimų linijos, pridėjo M.Delašas, o skirtumas toliau augo (37:16). Varžovai, kurių žaidimui itin trūko stabilumo, akimirkai kiek suaktyvino savo veiksmus, vis tik neilgam – A.Čapinas smeigė jau savo trečiąjį tritaškį, tuo pačiu pasižymėjo ir Adas Juškevičius, tuo tarpu skirtumas vėl šoktelėjo (43:24). „Rūdupis“ mėgino gelbėtis bei mažinti atsilikimą, tačiau žalgiriečiai žaidė disciplinuotai bei šeimininkams tokių galimybių nesuteikė. Po ketvirtojo tikslaus A.Čapino metimo iš tolimos distancijos ekipas skyrė 22 taškai. Varžovams pavyko kelias atakas užbaigti tiksliais metimais, tačiau su lyg finaline antrojo kėlinio sirena pasižymėjo M.Pocius, po pirmosios rungtynių dalies leisdamas „Žalgiriui“ pirmauti 20 taškų – 52:32.

Tikru tritaškių lietumi „Žalgiris“ pradėjo trečiąjį ketvirtį. Du kartus iš toli neklydo A.Milaknis, vieną tolimą metimą pataikė puolėjas Tadas Klimavičius, o „Žalgiris“ pradėjo varžovų triuškinimą (61:34). Ir tai dar nebuvo viskas, po akimirkos taikliais metimais pasižymėjo D.Šalenga bei T.Watsonas, T.Klimavičius sumetė baudas, o skirtumas dar išaugo iki 67:34. Su tuo nenorėję taikytis šeimininkai per trumpą laiką surinko aštuonis taškus, tačiau jiems labiau priartėti neleido dar vienas T.Klimavičio tritaškis bei kito puolėjo T.Watsono dėjimas (72:45). Nors „Rūdupio“ snaiperiai vis atsakydavo tiksliais šūviais, T.Klimavičiaus trečiajame ketvirtyje jiems sustabdyti nepavyko. „Žalgirio“ aukštaūgis ir toliau sėkmingai rinko taškus bei leido komandai išsaugoti saugų pranašumą. Prieš paskutines dešimt minučių ekipas skyrė 25 taškai – 80:55.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo tikru dvejų žalgiriečių „šou“. P.Butkevičius bei A.Juškevičius pamainomis taškus rinko tol, kol rezultatas išaugo iki 97:74. Tik tada pavyko pasižymėtu kuriam nors kitam „Žalgirio“ krepšininkui. Tai, likus mažiau nei trims minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, padarė M.Kalnietis (99:77). Ilgą laiką kauniečiams niekaip nepavyko pasiekti šimto taškų ribos, vis tik likus kelioms sekundėms iki dvikovos pabaigos vieną baudą pataikė P.Butkevičius, padėdamas gražų tašką visai ketvirtfinalio serijai – 100:77.

„Žalgiris”: P.Butkevičius 16 (7 atk. kam.), A.Čapinas 14 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Klimavičius 13, A.Juškevičius 10, T.Watsonas 8 (8 atk. kam.), A.Milaknis 8, M.Pocius 8, D.Šalenga 7, M.Delašas 7 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 5 (5 rez. perd.), M.Begičius 4.

„Rūdupis”: G.Orelikas 25 (7 atk. kam.), V.Dabkus 20 (5 atk. kam.), G.Vileita 18, E.Dainys 12.