(c) Donato Stankevičiaus nuotr.

2010 m. sausio 18 d. 18:00 val. Žaliakalnio funikulieriaus F Galerijoje (Aušros g. 6, Kaunas) atidaroma jauno fotografo Donato Stankevičiaus fotografijų paroda Welcome in Berlin (Sveiki atvykę į Berlyną). Paroda veiks iki vasario 21 d.

Kauno Žaliakalnio funikulieriaus viršutinėje stotelėje įsikūrusi F Galerija ne pirmąkart rengia fotografijos parodas, kuriose rodomos tolimos šalys ir miestai. Žaliakalnio funikulierius tokiu būdu keliautojus iš Kauno centro vežė į Niujorką, Londoną, Italiją, Prancūziją, Australiją ir t.t.

Šįkart funikulierius veš į ne į egzotiškus kraštus, ne į atostogas, o į vieną šiuolaikinės Europos meropolių – Berlyną jauno kauniečio fotografo Donato Stankevičiaus fotografijose. Mada ir stiliumi besidomintis fotografas Berlyne praleido vos pusdienį, tačiau miesto viešosiose erdvėse pabandė apčiuopti liberaliu gyvenimo būdu garsėjančio miesto pulsą. Žinia, kad vokiečiai garsėja tvarka ir švara. Kartais savęs klausiame – kas gi įdomaus Vokietijoje, ar yra vietos urbanistiniams, situaciniams, kūrybos netikėtumams?

Donato Stankevičiaus fotografijos – lengvi prisilietimai prie vis dar kuriamo miesto, kuriame ant posovietinės pilkumos dedami naujo spalvingo gyvenimo pagrindai. Pagavęs, daiktiškosios (Sachlichkeit) fotografijos kampą, fotografas alsuoja vokišku požiūriu, kurio tikslas – atkurti kaip galima objektyvesnę tikrovę, siekant preciziško medžiagų, tekstūrų, spalvų perteikimo. Daiktiškame ir mežiaginiame Berlyne, kurį fotografas mums rodo, turima dabartis vejasi reklaminį rytojų – senolė penktos klasės BMW išdidžiai konkuruoja su naujuoju modeliu, gyvu tik fasadą puošiančioje reklamoje. Fotografo pamatyto miesto gatvėse dieną viešpataujantis vokiškas rimtumas ir tvarka susitinka su plakatuose, ir afišose siūlomais naktiniais nuotykiais koncertų, teatrų, humoro, mados pasauliuose. Sostinės statusas miestams uždeda oficialumo šydą. Fotografas tai apeina fotografuodamas miesto simbolius pro pirmajame plane komponuojamus laikinus, neoficialius, neformalius darinius – sienų tapybą, befotografuojančius turistus ir t.t. Apie tai, kad žiūrime į sostinės fotografijas rizikuojame pamiršti, kai matome kosmopolitiškus ekologinius sprendimus – velotaksti, kas, galbūt labiau tipiška azijos miestams, nei Vokietijos sostinei. Tikrumą ir netikrumą Berlyne jungia ne ezoterika ar mistika, bet humoro jausmas, nesvetimas tiek ekscentiškiems berlyniečiams, tiek ir fotografui Donatui Stankevičiui. Kai žvelgiame į prieškarinio Berlyno paminklus, kurių apsuptyje – statybų nameliai, kilnojami tualetai, pagalvojame – miestas vis dar statosi, tačiau kai ant suolelio sėdi ir diskutuoja atsitiktinis praeivis ir mėlynai nusidažęs gatvės artistas, nesulaikysime šypsenos ar juoko. Sveiki atvykę į Berlyną, kosmopolitišką miestą kurio grožis – jo paties blizgesio erozijoje!

F Galerija – 2004 metais po pirmojo fotografijos festivalio Kauno fotografijos dienos (dabas Kaunas Photo) netradicinėje Kauno Žaliakalnio funikulieriaus viršutinės stotelės erdvėje įkurta fotografijos galerija, rodanti nematytą, “neformatinę” fotografiją, dažnai liekančią klasikinių fotografijos galerijų interesų užribiuose.

Daugiau informacijos:

(c) Donato Stankevičiaus nuotr.

www.kaunasfoto.info

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: