Vladimiras Putinas EPA-ELTA nuotr.

Kremliaus propagandistai, kai kalbama apie Vladimiro Putino dvarą ir vynuogynus, atkerta, kad prezidentui prabanga nerūpi ir minėti turtai jam nepriklauso, o vyras su prabangiu kostiumu vaikštinėja ne dėl „kieto“ įvaizdžio, o todėl, kad taip pridera prezidentui. Pasirodo, kad yra priešingai. Putinas myli prabangą, reikalauja turto ir nemoka kitaip gyventi.

Štai tokiais žodžiais atsikerta Aleksejaus Navalno tyrimų grupė. Vertėtų paminėti, kad originaliai patį įrašą, kur pasakojama ir detaliai aiškinama, kaip Putinas apgaudinėja Rusijos piliečius, turėjo padaryti Aleksejus Navalnas, tačiau dėl falsifikuotų kaltinimų kali kalėjime, tad to padaryti negali. Detaliai visą medžiagą aiškina jo bičiuliai ir sąjungininkai opozicionieriai Marija Pevčich ir Georgijus Alburovas.

Akcentuojama, kad visi Rusijos prezidento giminaičiai, mylimos dukros, tiesiogine to žodžio prasme maudosi turtuose, pavyzdžiui be galo prašmatniu nekilnojamuoju turtu arba „Gazprom“ kompanijos akcijomis.

Maskvos kontroliuojama televizija teigia, esą Putinas yra asketiškas (atsiskyrėlis) ir jam nepriklauso neišmatuojami turtai. Meluojama, kad vyrui nerūpi materialinės vertybės, šį domina tik darbas, Rusijos ateitis ir retkarčiais – grybavimas.

Nepaprastai gabūs strategai taip valdo Putino propagandinę mašiną, kad viską apgalvoja iki paskutinių smulkmenų. Propoganda vaizduoja diktatorių kaip geopolitiškai stiprų lyderį, kurio visi bijo, bei mielą asmenybę, kuri nebijo „skelti anekdotą“.

Tikinama, kad tik Vladimiras supranta savo tautą, nes yra artimas jai.

Žmones mulkinti ir kvailinti galima tik kurį laiką. Kadaise žadėti atlyginimų ir pensijų augimai neįvyko, šiek tiek pagerintos pensijinio amžiaus sąlygos. Piliečiai per televiziją stebi prezidento kalbas apie geresnį gyvenimą, o išėję į gatves randa pensininkus, kurie pešasi dėl produktų, išėjusių iš galiojimo. Jie paprasčiausiai neturi lėšų normaliam, valgyti tinkamam, maistui.

Navalno komanda pastebėjo, kodėl situacija yra absurdiška: Rusijos lyderis ragina žmones susiveržti diržus ir kurį laiką pakentėti dėl sunkių ekonominių sąlygų, kai pats tuo tarpu gyvena milžiniškuose rūmuose.

Pats gyvena kaip sultonas ar imperatorius ir visai nenori sumažinti savo išlaidų“ – paaiškina Aleksejaus komandos narė Marija Pevčich.

Sudaromas vargšo Putino įvaizdis. Jis gyvena mažama butelyje, važinėja paprasta mašina. Net hobį teturi tik vieną – skaitymą“ – pašaipiai pastebi Marijos kolega Georgijus Alburovas.

Sėdi ant mažos kėdutės alkanas ir skaito istorinę literatūrą. Štai kokį įvaizdį jie kuria“ – iš absurdo vaiposi Marija.

Visus kaltinimus dėl besąlygiško turto grobstymo propagandos aktyvistai vadina provokacija. Pasirodo, kad prezidentas laiką iš tiesų leidžia apsuptas turto: Kremliuje, „Novo-Ogaryovo“ dvare šalia Maskvos, savo vasaros rezidencijoje „Bocharov Ručey“, kuri yra Sočio mieste ir, galiausiai, Valdajaus mieste.

Naudodamiesi satelitais, dronais ir kita technika, Navalno antikorupcinio skyriaus komanda (FBK) sudarė detalią Putinui priklausančių valdų analizę.

Iš visų trijų rezidencijų yra griežtai protokoluotai nufilmuoti kadrai. Svečių iš užsienio priėmimas, Putino mankštos sesijos, auksinėse salėse vykstantys svarbūs renginiai ir net akylai derinanami turai. Tačiau apie paskutinę rezidenciją yra ypač mažai žinoma. Dažnai žiniasklaidoje yra užsimenama, kad prezidentas yra Valdajaus mieste, o ką jis ten daro, niekada neužsimenama, tuo labiau, filmuojama.

Šioji rezidencija yra itin slapta. „Net nekyla klausimas, kas ten yra“ – karčiai pastebi Georgijus.

Atliktas Navalno komandos tyrimas vaizduoja 150 hektarų dydžio žemės plotą, kurio šiaurinėje dalyje yra techninės paskirties pastatai, garažai, sandėliai, angarai, maži svečių nameliai.

Oficialiai šis žemės sklypas priklauso Rusijos Federacijai ir yra ištisai naudojamas. Federalinė saugumo tarnybą (Rusijoje žinoma „FSB“ pavadinimu) viską kruopščiai maskuoja, bet pietinėje pusėje yra kita, 100 hektarų dydžio valda, kuri priklauso Jurijui Kovalčiukui, pagrindiniam Putino „rėmėjui“. Šioje teritorijos dalyje galima pamatyti vasarinius kotedžus su baseinais, kitus promoginio tipo pastatus. Pasak sutarties, savo sklypą Kolačiukas nuomoja prezidento administracijai.

Tikriausiai patys Rusijos piliečiai ir sumoka nuomą“ – pažymi Georgijus.

Tikima, kad Kolačiuko turtas siekia kelis milijardus dolerių. Marija paantrina, kad tautai niekada nėra pateikta duomenų, kam prezidento administracijai yra reikalinga tokia teritorija, kiek kainuoja nuoma, kaip išviso gauta ši žemė – į jokius klausimus neatsakoma.

Šioje masinio dydžio vietovėje Putinas leidžia karantino dienas, kviečiasi svečius. Pagrindinis gyvenamasis namas yra keturiu aukštų, balkonais. Bendras namo plotas siekia tris su puse tūkstančių kvadratinių metrų. Įėjimas – tai dideli laiptai su terasa ir fontanu. Nors šiuo metu nuotraukos būtų kitokios, mat vyksta pertvarkymo darbai, dalis objektų tebėra nepaliesti.

Pakrantėje puikuojasi kinų stiliaus paviljonas. Tai – svečių namas, kurio visas interjeras yra rytietiško stiliaus. Šalia pastato yra pirtis, pavėsinės, restoranas, atskira aludė. Teritorijoje yra net vaikų žaidimų aikštelė su didelėmis mėlynomis ir geltonomis čiuožyklomis. Žinoma, yra ir bažnyčia, kuri yra minima oficialiuose puslapiuose. Kitame mieste net yra bene identiška Putino bažnyčios kopija.

Už 350 metrų galima pamatyti pagrindinę valdų paslaptį: Putino asmeninę šventyklą, skirta asketizmui. Ji yra bene dvigubai didesnė už pagrindinį namą. Šis pastatas yra net 7000 kvadratinių metrų dydžio, statinį sudaro trys aukštai, malūnsparnių angaras.

Marija liūdnai ironizuoja:

Galbūt tai yra techninis pastatas, kuris turi svarbią paskirtį? Ne, tai, mano draugai – tikras SPA kompleksas, skirtas asmeniniam grožiui ir priežiūrai

Siekdami parodyti, kad kaltinimai ne iš piršto laužti, Marija su Georgijum pateikia architektų planus, brėžinius. Juos net gi galima atsisiųsti iš interneto svetainės www.navalny.com/p/6480/

Brėžiniuose matomi įvairūs kambariai: dantisto kabinetas, purvo terapijos kambarys, atskiras prabangaus baseino kambarys. Pastarasis yra aprūpintas ypatinga technika. Vanduo baseine yra toks sūrus, kad žmogaus kūnas lengvai plūduriuoja, visi raumenys visiškai atsipalaiduoja, o plūduriuojantysis panyra į meditacinę būseną.

Plane taip pat matomas masažų kambarys, 25 metrų ilgio plaukiojimui skirtas baseinas, šalia kurio puikuojasi kubilai. Baseino kambaryje galima rasti ir turkiško stiliaus „hamam“ pirtį, sauną.

Pastate pilna ir kitų kambarių, kurie parodo, kad Vladimiras Putinas – vyras, kuris tikrai mėgsta prabangą. Liftai, virtuvės, 50 metrų skersmens miegamasis ir taip toliau. Finansinių ribų, kai vagiama iš visos tautos, nėra.

Žiūrėti tyrimą:

Kol Rusijos lyderis laiką leidžia savo dvare, opozicijos lyderis Navalnas teigia, kad jį grasina maitinti per prievartą. Politikas yra paskelbęs bado streiką dėl nepriimtinų įkalinimo sąlygų ir reikalauja, kad jį apžiūrėtų nepriklausomi gydytojai dėl jaučiamų kojų ir nugaros skausmų. Po pasimatymo su vyru Aleksejumi, žmona Yulija teigia, kad šis labai sublogęs. Pasak duomenų, vyras neteko 16 kilogramų svorio.

Jis vis dar nusiteikęs ryžtingai ir nuotaikingai. Kalba sunkiai, kartas nuo karto padeda ragelį, kad galėtų atsirėmęs į sieną pailsėti. Jis neteko labai daug svorio, o tesveria 76 kilogramus“ – dėl vyro pergyveno ponia Navalna.

Opozicionierius susilaukė Kremliaus pykčio dėl to, kad išplatino vaizdus ir informaciją apie aptartą Putino dvarą, pašaipiai vadinamą „Putino Rūmais“. Tačiau vyro sulaikymas tik paskatino komandą dirbti uoliau ir publikuoti naujos medžiagos apie prezidento rūmus.

Putinas nelegaliai įkalino Navalną dėl to, kad šis drįso pasakyti tiesą apie korupciją, melą, dviveidiškumą. Mes tęsime tiesos paieškas ir viešinimą“ – užtikrino FBK nariai.

Taip pat skaitykite: Filme „Auksinis dugnas“ – prabangus Lukašenkos gyvenimas: 18 NT objektų ir kelių milijonų vertės automobilių kolekcija [Žiūrėti]

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: