Aleksejus Navalnas EPA-ELTA nuotr.

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas paragino rusus nebalsuoti už valdančiosios partijos kandidatus ateinančiuose parlamento rinkimuose.

Kadangi pastaraisiais metais daugybei Rusijos nepriklausomų ir opozicijos kandidatų buvo užtvertas kelias dalyvauti rinkimuose, Navalno komanda pakeitė savo taktiką ir pradėjo taikyti „Protingo balsavimo“ strategiją, kuria siekiama suteikti paramą daugiausiai žadantiems kandidatams, galintiems laimėti prieš dabartinius „Vieningosios Rusijos“ partijos narius.

Uždraudus A. Navalno šalininkams dalyvauti rugsėjo 19-osios balsavime, kadangi jo ir jo šalininkų tinklas šią vasarą buvo pripažintas „ekstremistiniu“, jis ir jo komanda atnaujino kvietimus į „Protingą balsavimą“. Rusijos valdžia užblokavo šimtus su A. Navalnu siejamų internetinių tinklapių ir mėgino užblokuoti internetinius įrankius, leidžiančius vartotojams prisijungti prie A. Navalno „Protingo balsavimo“ programėlės.

Likus trims dienoms iki šį penktadienį įvyksiančio balsavimo, A. Navalnas socialiniame tinkle „Instagram“ publikavo įrašą, kuriame rašė, jog jam taikoma „izoliacija“ ir, kad kalėjimo sargai „visiškai nelegaliai ir labai akivaizdžiai“ jam kliudo susitikti su advokatais. 

Kremliaus kritiko komandos advokatas Vadimas Kobzevas pirmadienį patvirtino, kad sargai trumpam laikui izoliavo A. Navalną tik dėl artėjančių rinkimų ir nebeleidžia susitikti su advokatais. 

Jie sakė, kad dabar bus taip“, – „Twitter“ įraše rašė V. Kobzevas. „Turbūt, šį procesą pagreitino panika, vykstanti dėl artėjančių rinkimų.“

Antrindamas V. Kobzevui, A. Navalnas išreiškė nuomonę, kad „kažkas Kremliaus viduje nusprendė, jog rinkimų išvakarėse mane užklups įkvėpimas ir parašysiu ką nors įtikinamo.“

Deja, kokia gėda – joks ypatingas įkvėpimas manęs neaplankė ir rašydamas šį įrašą aš bet kurią minutę tikiuosi sargo apsilankymo,“ – rašė jis. „Tačiau, visą šį laiką aš agitavau, jog rugsėjo 19 d. jūs balsuotumėte rinkimuose ir „nušluotumėte“ „Vieningosios Rusijos“ partiją naudodami „Protingą balsavimą“.

Kuo daugiau žmonių įtikinsiu, tuo didesni šansai bus, kad mums pavyks išmesti keletą šlykščių Putino vagių iš Rusijos Dūmos,“ – sakė A. Navalnas.

Tegul jie supranta, kad tiesiog uždraudus man publikuoti įrašus, jie neprivers visų įsimylėti „Vieningosios Rusijos“.

Šiuo metu A. Navalnas atlieka 2,5 m. laisvės atėmimo bausmę dėl lygtinės bausmės pažeidimų, kuri jam buvo priskirta sukčiavimo byloje ir, kurią jis vadina suklastota. Jis buvo pripažintas kaltu dėl lygtinės bausmės nesilaikymo, kuomet reabilitavosi užsienyje dėl mirtimi galėjusio pasibaigti išpuolio, kurį, anot jo, suplanavo pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Kremlius tokius kaltinimus visiškai atmeta.

Nors šiuo metu „Vieningosios Rusijos“ visuomenės pritarimo reitingai nukritę, tikimasi, kad partijos nariai, kuriuos remia V. Putinas, išlaikys didžiąją daugumą ir toliau netrukdomi faktiškai vykdys jo politiką dar penkerius metus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: