© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Čekijos vyriausybė trečiadienį sutiko nuo 2016 metų uždrausti rūkyti kavinėse ir restoranuose, pasekdama daugumos Europos šalių pavyzdžiu.

Centro kairysis premjero Bohuslavo Sobotkos kabinetas vienbalsiai pritarė tokį žingsnį numatančiam įstatymo projektui, bet jam dar turėtų pritarti parlamentas ir prisiekęs rūkalius prezidentas Milošas Zemanas. Tačiau daugelis prognozuoja, kad šis teisės aktas bus priimtas.

Čekija šiuo metu yra “sala, kur galima rūkyti tokiose vietose, kur tai būtų beveik neįsivaizduojama kur nors kitur Europoje”, sakė žurnalistams sveikatos apsaugos ministras Svatoplukas Nemečekas.

Daugumoje Čekijos viešų vietų rūkymas jau yra uždraustas nuo 2005 metų. Draudimas rūkyti restoranuose taip pat bus taikomas elektroninėms cigaretėms.

Naujojo teisės akto pažeidėjams siūloma skirti iki 5 tūkst. kronų (182 eurų) baudas, o restoranams dėl tokių pažeidimų grėstų iki 50 tūkst. kronų (1,82 tūkst. eurų) baudos.

Kaip rodo Eurobarometro 2012 metų tyrimo duomenys, Čekijoje rūko 29 proc. gyventojų. Europos Sąjungos vidurkis yra 28 procentai.

Visos ES šalys jau yra priėmusios teisės aktų, numatančių gyventojų apsaugos nuo tabako dūmų poveikio priemones, bet nacionaliniai įstatymai šią sritį reguliuoja labai įvairiai.

Vienos iš griežčiausių priemonių taikomos Airijoje, Didžiojoje Britanijoje, Graikijoje ir Ispanijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: