© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Rekordiškai didelės pajamos iš turistų nulėmė tai, kad graikų vyriausybės pajamos iš eksporto yra didesnes už importą.

Daugiau pinigų atėjo į šalį negu išėjo – viso 1.24 milijardo dolerių. Tai  pirmas kartas nuo 1948 metų, kada šalies centrinis bankas pradėjo saugoti įrašus.

Sumažinus kainas ir pasiūlius papildomų paslaugų Graikijoje atsirado atsigavimo viltis dėl augančio turizmo sektoriaus, kuris išaugo 15 proc. ir atnešė rekordišką 12 milijardų eurų pelną. Tuo tarpu mažmeninė prekyba ir toliau patiria nuosmukį, o šalies eksportas išaugo.

Šis etapas Graikijai yra didelė paguoda, nors ir daugybė Graikijos gyventojų yra bedarbiai. Nedarbas Graikijoje praėjusių metų  lapkritį  išaugo iki 28% , o dėl griežtų taupymo priemonių per ketverius metus šalies ekonomika susitraukė ketvirtadaliu.

Rinkos analitikas, Craigas Erlam  įspėjo, kad  šalies dar  laukia ilgas kelias : “Aš manau,  kad Graikijos laukia ilgas atsigavimo periodas.  Nedarbo mažėjimo tendencijos  yra mažesnės negu greitis, kuriuo nedarbo lygis kilo. Todėl net jeigu ir matau  teigiamų  pokyčių Graikijoje  lyginant su situacija prieš du  metus, šalies vis tiek laukia ilgas kelias ir jis gali būti skausmingas.

Graikijos vyriausybė tikisi, kad ekonomika  2014m.  išaugs  0,6 proc.  lyginant su  pastaraisiais šešiais metais.

© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Turizmo pramonė turi  naudos iš didesnio bei įvairesnio lankytojų  skaičiaus, įskaitant tuos, kurie Graikijoje apsistoja ilgiau ir išleidžia daugiau nei vidutiniškai.

Europos naujienų verslo žurnalistė Atėnuose Symela Touchtidou, teigė: „Turizmas yra varomoji jėga Graikijos ekonomikoje. Tikimasi,  kad  2014 m. bus dar geresni, apskaičiuota jog šalį aplankys 18 milijonų turistų . Vis dėlto analitikai teigia, kad sutartos reformos turi būti vykdomos, tuomet Graikijos atsigavimas bus tvarus“.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: