Edward Snowden © Wikimedia Commons nuotr.

Buvęs JAV Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) analitikas Edwardas Snowdenas (37 m.), gavęs neribotą leidimą gyventi Masvoje, kur rado prieglobstį 2013 metais, kreipėsi dėl Rusijos pilietybės. Tačiau neseniai įvykusios pilietybės ir imigracijos įstatymų reformos dėka jis paprašė išsaugoti turimą JAV pilietybę.

„Po daugelio metų atskirties nuo tėvų, mes su žmona neketiname būti atskirti nuo sūnaus. Štai kodėl šiuo pandemijos ir uždarų sienų laikotarpiu prašome dvigubos Rusijos ir JAV pilietybės“, – paaiškino „Twitter“ paskyroje E.Snowdenas. „Mes su Lindsay liksime amerikiečiais ir auginsime sūnų pagal visas mūsų mylimas amerikietiškas vertybes, įskaitant laisvę reikšti nuomonę. Nekantrauju sulaukti dienos, kai galėsiu grįžti į Jungtines Valstijas, tam, kad visa šeima vėl būtų kartu“.

Buvęs NSA analitikas paliko JAV po to, kai pavogė ir išspausdino tūkstančius dokumentų, sukėlusių skandalą dėl žvalgybos informacijos rinkimo plačiu mastu ir taip sukėlęs įtampą tarp JAV ir sąjungininkų Europoje. Tėvynėje jis kaltinamas „šnipinėjimu“, o už tai jam gresia iki 30 metų kalėjimo.

E.Snowdenas į Rusiją per Honkongą pabėgo 2013 metų gegužę. Prieš tai jis prašė prieglobsčio Lotynų Amerikoje. Rusijoje jam buvo suteikta prieglobsčio teisė vieneriems metams, paskui trejų metų leidimas gyventi, pratęstas iki 2017 metų. Spalio 22 dieną E.Snowdeno advokatas Anatolijus Kucherena paskelbė, jog jo klientas gavo neribotą leidimą gyventi Rusijoje. Maskva priėmė įstatymą, leidžiantį žmonėms, norintiems gauti Rusijos pasą, išsaugoti turimą pilietybę.

Šių metų pradžioje JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, jog „peržvelgs“ galimybę atleisti E.Snowdenui, tačiau nuo to laiko prie šio klausimo negrįžo. O 2015 metais Baracko Obamos administracija šį prašymą atmetė.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: