© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Egipto apeliacinis teismas panaikino mirties nuosprendžius 149 islamiškų pažiūrų aktyvistams, nuteistiems už tai, kad žudė policininkus per incidentą, kai minia nuniokojo vieną policijos nuovadą, pranešė teismo šaltiniai.

Teismas nurodė iš naujo nagrinėti kaltinamųjų bylą dėl to išpuolio Kaire 2013 metų rugpjūčio 14-ąją, pareikalavusio 13 policininkų gyvybių. Tą pačią dieną policija sostinėje per neramumus nušovė šimtus islamistų demonstrantų.

Ankstesnė nutartis šioje byloje buvo paskelbtą pernai vasarį – kartu su daugeliu kitų mirties nuosprendžių masinėse bylose, kurios sulaukė daug kritikos užsienyje. Egipto vyriausybė tuo metu vykdė griežtus veiksmus prieš nuversto islamiškų pažiūrų prezidento Mohamedo Mursi (Mohamedo Mursio) šalininkus.

Teismas taip pat skyrė mirties bausmes dar 37 žmonėms jiems nedalyvaujant. Šie nuteistieji turėtų pasiduoti teisėsaugai, ir tuomet jų bylos būtų svarstomos iš naujo.

Kol kas nežinoma, kokiais argumentais apeliacinis teismas pagrindė savo sprendimą, bet per pastaruosius metus buvo panašiai panaikinti šimtai kitų mirties nuosprendžių.

Po M.Mursi nuvertimo mirties bausmės, skirtos už politinį smurtą, buvo įvykdytos tik septyniems asmenims, iš kurių šeši buvo nuteisti dėl priklausymo islamistų kovotojų grupuotei.

Kai kariškiai nuvertė M.Mursi – pirmąjį šalyje laisvai išrinktą prezidentą, Egiptą apėmė didžiausia kruvino smurto banga per šalies naujausių laikų istoriją.

2013 metų rugpjūčio 14-ąją, nepraėjus nė dviem mėnesiams po prezidento nuvertimo, policija išvaikė dvi protestuotojų stovyklas Kaire, o per susirėmimus žuvo apie 700 demonstrantų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: