© Jüri Kaljundi nuotr, / Wikimedia Commons

Estijos generalinė prokuratūra neketina prašyti taikyti kardomąją suėmimo priemonę Talino merui Edgarui Savisaarui (Edgarui Savisarui) dėl jam pateiktų įtarimų korupcija, pranešė generalinė prokurorė Lavly Perling.

Toje pačioje byloje pateikti įtarimai dar šešiems asmenims: garsiam Estijos verlininkui Hillarui Tederiui (Hilarui Tederiui), “Silikaat Grupp” savininkui Vello Kunmanui (Velui Kunmanui), jo patarėjui, buvusiam politikui Villu Reiljanui (Vilui Reiljanui), statybų įmonių grupės “Rand & Tuulberg” pagrindiniam savininkui Aivarui Tuulbergui (Aivarui Tūlbergui), verslininkui Aleksandrui Kofkinui ir Talino miesto tarybos pirmininkui Kalevui Kallo (Kalevui Kalui).

Pati Centro partija kol kas nėra įtariamųjų sąraše, nors, pasak Generalinės prokuratūros, ši partija yra gavusi neteisėtų pajamų.

Pasak L.Perling, Vidaus saugumo tarnyba pradėjo tirti šią korupcijos bylą 2014 metų liepą ir jos surinkti įrodymai leido pateikti įtarimus minėtiems septyniems asmenims.

Vidaus saugumo tarnybos pareigūnai suėmė E.Savisaarą ir A.Tuulbergą antradienį. Buvo atliekamos kratos E.Savisaaro ūkyje Hundisilmoje, taip pat ir Talino merijoje, bei kitų įtariamųjų namuose bei tarnybose.

Įtariama, kad 2014 ir 2015 metais E.Savisaaras ne kartą priėmė kyšį tiek materialinių vertybių, tiek lengvatų pavidalu, ir savo, ir trečiųjų asmenų naudai, o bendra kyšių suma siekia kelis šimtus tūkstančių eurų.

Pasak L.Perling, įtarimai E.Savisaarui siejami su keturiais epizodais. Pirmasis epizodas susijęs su nepagrįstu nuomos sutarties pratęsimu ir neteisėto atlygio už tai gavimu, antrasis – su nuolatiniais statybų darbais, neturint jiems leidimo, ir mainais už tai paimtą atlygį. Trečiasis epizodas siejamamas su žemės sklypų keitimais ir kompensacijos už juos paėmimu, o ketvirtas – su vieno pirkimo procedūra. Pasak L.Perling, atlygį imdavo E.Savisaaras ir Centro partija.

Tyrimui vadovauja Estijos generalinė prokuratūra.

Anksčiau Generalinė prokuratūra pranešė, kad E.Savisaaras yra sulaikytas ir jo atžvilgiu atliekami tyrimo veiksmai. Sulaikytojo statusas reiškia, kad asmuo netenka laisvės 48 valandoms.

65 metų E.Savissaras, kuris 1991-1992 metais buvo pirmasis Estijos premjeras po nepriklausomybės atkūrimo, o prorusiškai Centro partijai vadovauja nuo jos įkūrimo 1991-aisiais, išskyrus trumpą laikotarpį 1995-1996 metais, kovo 18 dieną po sugrįžimo iš komandiruotės Bankoke buvo paguldytas į Tartu universiteto ligoninę dėl sunkios streptokokų infekcijos.

Kovo 23 dieną gydytojai, siekdami sustabdyti infekcijos plitimą, politikui amputavo dešinę koją aukščiau kelio.

Centro partiją, kuri parlamente kontroliuoja 27 vietas, daugiausia remia rusakalbiai šalies gyventojai, sudarantys maždaug ketvirtį šalies žmonių.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: