© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis) šeštadienį pareiškė, kad jo šalis galėtų apseiti be naujos “paskolos”, jeigu jos skolos būtų restruktūrizuotos, Atėnams laukiant žinių, ar pavyko užsitikrinti kritiškai reikalingą išmoką pagal finansinio gelbėjimo programą.

Paklaustas, ar šalis galėtų apseiti be tų lėšų, J.Varufakis sakė dienraščiui “Efimerida ton Sindakton”: “Aišku, kad gali. Tačiau viena sąlygų, kad tai įvyktų – svarbus skolų restruktūrizavimas.”

Graikija, kuriai reikalingas susitarimas, pašalinsiantis kliūtis pervesti 7,2 mlrd. eurų išmoką pagal Europos Sąjungos ir Tarptautinio valiutos fondo (TVF) pagalbos programą, kol šalies iždas visiškai neištuštėjo, praėjusią savaitę atnaujino derybas su tarptautiniais skolintojais.

Savo interviu, kuris paskelbtas šeštadienį, originalių pažiūrų finansų ministras taip pat kritikavo euro zoną, perspėdamas, kad ji “numirs, jeigu nepasikeis”.

J.Varufakis pridūrė, kad “jokiai šaliai, ne vien Graikijai, nereikėjo prisidėti prie tokios netvarios valiutos sistemos”.

Tačiau jis pažymėjo, kad “viena yra kalbėti, jog mums nereikėjo įstoti į euro (zoną), o kas kita – sakyti, kad turime (iš jos) pasitraukti”, nes dabar išėjimas nuvestų į “nenumatytą neigiamą padėtį”.

Paklaustas apie įžeidimus, kuriuos esą jam reiškė Eurogrupės šalių finansų ministrai per įtemptą susitikimą Rygoje balandžio 24 dieną, J.Varufakis nuo tiesaus atsakymo išsisuko.

Žiniasklaidoje minėta, kad jo kolegos jį vadino ir “lošėju”, ir “mėgėju”, ir “avantiūristu”.

“Tokie žodžiai tikrai būtų dideli įžeidimai, jei jie būtų buvę pareikšti. Bet to nebuvo”, – sakė J.Varufakis.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: