Ekrano nuotrauka iš televizijos programos "Vesti"

Paauglys iš Ukrainos, kuris iš okupuoto Mariupolio buvo nugabentas į Maskvą, o paskui iškviestas į karinę tarnybą, grįš į savo šalį, penktadienį pareiškė Ukrainos žmogaus teisių ombudsmenas Dmitrijus Lubinetsas.

17 metų Bohdanas Ermochinas buvo vienas iš kelių dešimčių vaikų, kuriuos Rusijos kariškiai išvežė iš Donecko regiono ir apgyvendino globėjų šeimose Rusijoje.

Trečiadienį žiniasklaida pranešė, kad Rusijos pilietybę turintis paauglys gavo nurodymą gruodžio mėn., kai jam sukaks 18 metų, t. y. minimalus amžius, nuo kurio Rusijoje galima tarnauti kariuomenėje, atvykti į karo prievolės tarnybą.

“Galiu oficialiai patvirtinti, kad susitarėme dėl Bohdano grįžimo į Ukrainą ir jo susitikimo su seserimi”, – per susirašinėjimo programėlę “Telegram” pranešė A. Lubinecas.

Pareigūnas teigė, kad Ermochinas “netrukus” grįš į Ukrainą, tačiau tikslesnio termino nenurodė.

Pridėtame laiške, kurį, kaip teigiama, pasirašė paauglys ir kuris buvo adresuotas Maskvos srities, kurioje šiuo metu gyvena Ermochinas, valdžios institucijoms, teigiama, kad jis atsisakė gauti valstybės suteiktą butą dėl “išvykos į Ukrainą”.

Ermochino advokatė Jekaterina Bobrovskaja ketvirtadienį socialiniame tinkle “Facebook” paskelbė vaizdo įrašą, kuriame jos klientas asmeniškai prašo Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio padėti jam grįžti į Ukrainą.

Po tėvų mirties jo sesuo Valerija tapo jo teisiškai įregistruota ukrainiete globėja, o nuo tada, kai buvo perkeltas į Rusiją, jis gyveno su rusų globėja už Maskvos ribų.

Kovo mėn. Ermochinas bandė pabėgti iš Rusijos, bet buvo sučiuptas teisėsaugos institucijų Baltarusijos pasienyje.

Rusijos vaikų teisių komisarė Marija Lvova-Belova liepos mėn. teigė, kad nuo 2022 m. vasario mėn. įvykusios invazijos Rusija “priėmė” daugiau kaip 700 000 ukrainiečių vaikų, kurių “didžioji dauguma” atvyko be tėvų ar giminaičių.

Tarptautinis baudžiamasis teismas kovo mėn. išdavė prezidento Vladimiro Putino ir jo žmogaus teisių komisarės Marijos Lvovos-Belovos arešto orderį dėl neteisėto ukrainiečių vaikų deportavimo.

Rusija tvirtina, kad nuo visiškos invazijos iš konflikto teritorijų išvežė daugiau kaip 700 000 Ukrainos vaikų tam, kad užtikrintų jų saugumą.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: