© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Kinijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį pakartojo nepritarianti sankcijoms Rusijai dėl krizės Ukrainoje, kai Didžiojo septyneto (G-7) lyderiai susitarė skubiai imtis papildomų baudžiamųjų priemonių.

Ministerijos atstovas Qin Gangas (Čin Gangas) pareiškė, kad Kinija “toliau palaiko ryšius” su visomis suinteresuotomis šalimis nuo Ukrainos krizės pradžios, įskaitant G-7 valstybes, ir paaiškino Pekino poziciją.

“Kalbant apie tarptautinius santykius, Kinija nuosekliai priešinosi grasinimams arba sankcijų įvedimui. Esame įsitikinę, jog sankcijos nepadeda išspręsti problemos ir gali padidinti įtampą”, – jis sakė per spaudos konferenciją.

“Raginame visas šalis naudoti dialogą ir derybas, kad tinkamai išspręstų nesutarimus, paskatintų Ukrainos krizės politinį sprendimą. Sankcijos neatitinka niekieno interesų”, – pažymėjo Qin Gangas.

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama), kalbėdamas Filipinuose, pareiškė, kad Vašingtonas paskelbs naujas sankcijas Rusijai vėliau pirmadienį. Pasak jo, Jungtinės Valstijos pasilieka teisę imtis tolesnių priemonių prieš Maskvą.

Kinija pasirinko atsargiai reaguoti į tą krizę, nenorėdama susipriešinti su svarbia sąjungininke Rusija arba tiesiogiai komentuoti referendumo, surengto prorusiškų jėgų Ukrainai priklausančiame Krymo regione ir nulėmusio Maskvos įvykdytą to pusiasalio aneksija. Pekinas veikiausiai baiminasi, kad Rusijos nustatytas precedentas netaptų pavyzdžiu neramiems Kinijos regionams, tokiems kaip Tibetas.

Tačiau Kinija taip pat pareiškė norinti tęsti draugišką bendradarbiavimą su Ukraina ir gerbianti tos šalies nepriklausomybę, suverenumą bei teritorinį vientisumą.

Praeitą mėnesį, kai Krymo parlamentas nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos, Kinija sakė, kad sankcijos nėra geriausias būdas padėčiai spręsti.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, nuverstas vasario pabaigoje po tris mėnesius vykusių audringų protestų, per kuriuose retkarčiais prasiverždavo smurtas, gruodį aplankė Kiniją , tikėdamas užsitikrinti Kijevui labai reikalingos finansinės pagalbos, tačiau Kinija nepranešė, ar paskolins Ukrainai.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: