© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Graikija trečiadienį pradėjo savo vadovavimo Europos Sąjungai (ES) pusmetį, nors toliau grumiasi su recesija ir pilietiniais neramumais.

Atėnai pirmininkavimą Bendrijai perėmė vykstant permainoms, prieš gegužę įvyksiančius Europos Parlamento rinkimus, po kurių, kaip nuogąstaujama, gali sustiprėti antieuropietiškos partijos.

Graikija vadovavimą perima “puikiai suvokdama savo atsakomybę ES partnerėms ir visiems Europos piliečiams”, sakė užsienio reikalų ministras Evangelas Venizelas (Evangelos Venizelos).

Naujieji metai bus “svarbus lūžio taškas”, prognozavo E.Venizelas, Graikijai stengiantis išbristi iš krizės, o ES pradedant “debatus dėl mūsų Sąjungos ateities” prieš 2014 metų rinkimus.

Graikija savo pirmininkavimo pusmečiui suplanavo 14 ministrų susitikimų, o paskui perduos pirmininkavimą Italijai.

Premjeras Antonis Samaras sausio 16 dieną nuvyks į Europos Parlamentą Strasbūre pristatyti savo šalies tikslų ateinantiems šešiems mėnesiams.

Tikimasi, kad didžiausią dėmesį jis skirs ekonomikos augimui ir darbo vietoms, istorinės bankų sąjungos, dėl kurios finansų ministrai susitarė 2013 metų pabaigoje, įgyvendinimui ir imigracijos bei laivybos politikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto
tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: