Wikimedia Commons nuotr.

Rusijos žiniasklaida pasidalino nutekintu garso įrašu, kuris, pasak jų, parodo, kaip valdančiosios Kremlino partijos pareigūnas nurodo balsavimų prižiūrėtojams ignoruoti sukčiavimą artėjančiuose rinkimuose.

Vieningosios Rusijos partija, kurią įkūrė ir nuolat palaiko Prezidentas Vladimiras Putinas, nepaisydama istorinio savo nepopuliarumo, rugsėjo 17-19 dienomis vyksiančiuose rinkimuose siekia išlaikyti žemesniųjų rūmų daugumą.

Sibire įsikūręs „Taiga.info“ žinių tinklapis teigė, kad gavo garso įrašą, kuriame Vieningosios Rusijos valdininkas balsavimų prižiūrėtojams liepia vengti „reikalų pabloginimo“ balsavimuose pildant skundus.

„Net jei ir matysite kokius nors pažeidimus“, girdima, kaip sako balsas, „nebandykite iškart rašyti skundo“.

„Jei dvejojate, pasikalbėkite su rinkimų apygardos pirmininku ar pavaduotoju“, tęsia jis. „Jei jie pagrįstai paaiškins, jog tai nėra pažeidimas, nerašykite skundo“.

„Taiga.info“ sakė, kad atpažino vieną iš balsų kaip Irinos Karabutinos, tiek Vieningosios Rusijos skyriaus, tiek vietinės Chakasijos respublikos, kur tariamai vyko apmokymai, rinkimų komisijos sekretorės.

Žiniasklaidoje pabrėžiama, kad tokiems rinkimų komisijos pareigūnams kaip Karabutina teisiškai uždrausta dalyvauti kampanijoje.

„Taiga.info“ pranešė, kad balsas, atpažintas kaip Karabutinos, taip pat buvo įrašytas ginant Vieningosios Rusijos įvaizdį, kurio reitingas šalies mastu istoriškai buvo itin žemas.

„Turite suprasti, kad Vieningoji Rusija nėra plėšikų partija. Balsuoti už Vieningosios Rusijos partiją nereiškia balsuoti už plėšikus“, girdima, kaip sako balsas.

Vieningoji Rusija kol kas nutekinto įrašo nekomentuoja.

„Taiga.info“ pranešimas pasirodė praėjus mažiau nei savaitei po to, kai nepriklausomas „Novaya Gazeta“ laikraštis paskelbė nutekintą įrašą, kuriame užfiksuotos tariamos pastangos koordinuoti balsavimų klastojimą Maskvos regiono mieste Koroliove, o tai paskatino greitą Centrinės rinkimų komisijos atsaką.

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: